Analitikai: IV ketvirtyje planšečių pardavimai šoktels 60%


Kompanijos FBR Capital Markets analitikai mano, kad 2012 m. IV ketvirtyje bus realizuota 44,8 mln. planšetinių kompiuterių, o tai yra 60% daugiau, nei per analogišką periodą 2011 m. Tokie įspūdingi rodikliai visų pirma susiję su išpardavimų sezonu, kuris tęsiasi nuo lapkričio pabaigos iki pat Naujųjų metų.

Ekspertai įsitikinę, kad planšetiniai kompiuteriai iPad ir toliau bus patys populiariausi, o IV ketvirtyje jų pardavimai sieks apie 21 mln. vienetų (kalbama apie 9,7“ ekranus turinčius modelius). Per šį laikotarpį taip pat bus parduota ir 5,5 mln. kompaktiškųjų iPad mini. Prognozuojama, jog savo naujų planšetinių kompiuterių dėka 2013 m. Apple pavyks užimti apie 59% rinkos.

Antra vertus, Apple jau nebus taip paprasta išlaikyti lyderio pozicijas, kadangi ant kulnų mins nebrangių planšetinių kompiuterių su Android gamintojai. IV ketvirtyje bus realizuota apie 15,5 mln. Android planšečių, o tai yra 3,7 mln. daugiau, nei per praėjusių metų analogišką laikotarpį. 2013 m. Android sprendimai užims 34% rinkos.

Taip pat atsižvelgta ir į Microsoft norus populiarinti savo naująją programinę platformą Windows 8 ir planšetę Surface. Antra vertus, analitikai yra negailestingi programinės įrangos giganto norams: didelė Surface kaina neleis pasiekti norimų rezultatų, o per šių metų paskutinį ketvirtį bus realizuota tik 1,2 mln. tolių mobilių įrenginių. Iš viso su skirtingomis Windows operacinėmis sistemomis bus parduota apie 4,5 mln. vienetų.

Bendra FBR Capital Markets ekspertų prognozė planšetinių kompiuterių atžvilgiu yra optimistinė: jei per 2011 m. buvo parduota 75,1 mln. planšečių su įvairia programine įranga, tai 2012 m. rezultatai šoktels iki 122,3 mln., taigi augimas sudarys beveik 63%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos