JAV mokslininkai kuria kvantinį radarą


Netikėtumo efektas dažnai lemia pergalę situacija, kai vyksta karas. Akivaizdu, kad bet kuri karo pramonė sieks savo techniką padaryti nematoma priešo radarams, o radarus – galinčius aptikti bet kokią karinę techniką, artėjančią prie gynybinių pozicijų.

Kad būtų sumažinta priešo radiolokacinių sistemų galimybė aptikti savo varžovą, praėjusiame amžiuje buvo praktikuojami įvairiausi metodai: nuo triukšmų sukūrimo iki papildomų atspindinčių technologijų panaudojimo. Šiuolaikiniai radarai lengvai susidoroja su tokiais metodais, tačiau dabar mokslininkai kuria daug sudėtingesnę radarų apgavystės technologiją. Karinėje technikoje įdiegiama sistema, kuri perima signalą ir pakeičia jį tokiu būdu, kad stebėtojas gautų melagingą informaciją apie taikinio pobūdį, lokacija ir formą. Pastaroji metodika gana sudėtingai realizuojama, tačiau ji gali apgauti net ir pačius pažangiausius šiuolaikinius aktyvius radarus.

aircrafts_stealth_bomber_spirit_b-2_f-117_nighthawk

Nuo kvantinių radarų nepasislėps net ir nematomais vadinami Naktiniai Ereliai

Tiesa, jėgų pusiausvyra gali kiek pasikeisti, jei bus pradėta naudoti naujausia Ročesterio universiteto (JAV) mokslininkų technologija. Grupė fizikų pasiūlė naudoti poliarizuotus fotonus, kurių atspindžių dėka ir kuriamas tiriamo objekto vaizdas, pavyzdžiui, priešo lėktuvo. Kad būtų galima tokia informaciją pakeisti, fotonus pirmiausia reikėtų perimti, o tai priverstų pakisti jų kvantinei būsenai, tame tarpe – poliarizacijai. Tokiu būdu, bet koks bandymas apgauti radarą, kuris aprūpintas kvantinio šifravimo sistema, sukels triukšmus, taigi bus galima lengvai sužinoti, kokia yra tikroji analizuojamo objekto forma.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos