Wired: Kaspersky Lab įkūrėjas – vienas pavojingiausių 2012 m. žmonių


Portalas Wired neseniai publikavo gana daug dėmesio sulaukusį straipsnį, kuriame buvo įvardinta 15 pavojingiausių 2012 metų žmonių. Pastarajame sąraše matyti akivaizdžiai kriminaliniam pasauliui priklausančius asmenis, taip pat įvairių šalių diktatorius, „prilipdytas“ verslininkas, o kartu visai netikėtai (šios žinutės autoriui) čia vietos atsirado ir kompanijos Kaspersky Lab įkūrėjui Jevgenijui Kasperskiui (Евгений Касперский).

eugene_kaspersky

Štai tas žmogus, kuris ne ką mažiau pavojingas nei meksikiečių narkotikų kartelių baronai

Wired taip paaiškino savo motyvus, kodėl šis garsus IT industrijos žmogus įtrauktas į „Pavojingiausių TOP15“: Kaspersky Lab sėkmingai analizuoja ir neutralizuoja taip vadinamus kibernetinius ginklus (prisiminkime įvykius su Flame, Stuxnet, Duqu ir kitais įmantriais kenkėjais), o kartu pats J. Kasperskis neslepia savo glaudžių ryšių su Rusijos specialiosiomis tarnybomis bei mano, jog Internetas turi būti griežtai reguliuojamas.

Taigi atidžiai peržiūrėjus minėtą sąrašą, aštuntoje vietoje rasime Kaspersky Lab įkūrėją, kurį supa meksikiečių narkotikų kartelio baronas, dabartinis Sirijos prezidentas, Irano generolas, Libijos teroristas ir JAV prezidento B. Obamos patarėjas kovos su terorizmu klausimais. Be viso kito, tarp šių rimtų ir tikrai garsių žmonių rasime 24 metų amžiaus studentą, kuris 3D spausdintuvo dėka atspausdino atsarginę dalį koviniam šautuvui (beje, šis jau po šešių šūvių sulūžo), bei kelis naikintuvo F-22 pilotus, kurie savo laiko išplepėjo apie šios aukštosiomis technologijomis „prifarširuoto“ lėktuvo trūkumus.

Kokiais motyvais buvo vadovaujamasi, parenkant šio pavojingiausių 2012 m. žmonių sąrašo dalyvius, sunku pasakyti. Nesinori nei ginti, nei kritikuoti J. Kasperskio buvimą šiame sąraše, tačiau motyvai, kuriais remiantis jis buvo pakrikštytas viena pavojingiausių asmenybių, esant dideliam norui, tikrai neatlaikytų kritikos.

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    Na argumentai gal ir nėra labai stiprūs, bet nereikia simpatizuoti šitai Putino marionetei. O jei vieną dieną paaiškėtų, kad Kasperski ne tik antivirusinė, bet ir virusas (ne pirmas atvejis būtų) – ar nebūtų tai didžiausias pasaulyje botnetas?


Kitos kategorijos naujienos