After the software wars – buvusio Microsoft programuotojo knyga


Dar viena nemokama knyga, kurią vertėtų perskaityti visiems besidomintiems informacinėmis technologijomis. Knyga vadinasi „After the software wars“, jos autorius – Keith Curtis, kuris 11 metų atidavė korporacijai Microsoft.

Apie ką ši knyga? Pats autorius pristato ją taip: „Su tomis technologijomis, kuris egzistuoja dabar, mes jau seniai privalėjome turėti automobilius, kurie mus vežioja visiškai saugiai, kai tuo metu mes būtume išsidrėbę ant galinių sėdynių ir gurkšnotume šampaną. Viskas, ko mums reikia – tai vaizdo kameros ant stogo, sujungtos su kompiuteriu, tiesa? Mes turime reikalingą „geležį“, ir jau daugelį metų, tačiau „robomobilių“ nėra, kadangi nėra reikiamos programinės įrangos. Ši knyga paaiškina, kaip mes galime sukurti geresnę programinę įrangą bei visiems gauti aukštosiomis technologijomis paremtą asmeninį vairuotoją“.

Perskaitę knygą, sužinosite, kaip jaunasis Keith Curtis turėjo galimybę pabendrauti su vienu iš Microsoft įkūrėjų Bill Gates, o per interviu buvusio Microsoft generalinio direktoriaus paklausė apie Microsoft Exchange ir MySQL Server „varikliukų“ skirtumus, sužinojo nuomonę apie kampanijos NetWare klasterizacijos technologiją ir t.t. Tuomet jaunąjį programuotoją atsakymai įtikimo, jog prieš jį sėdėjo vienas iš talentingiausių programinės įrangos kūrėjų.

Vienuolika metų atidavęs programinės įrangos gigantui, Keith Curtis pagaliau suprato: „Staiga mane kažkas tarsi stuktelėjo – aš turiu išeiti. Rimtų priežasčių nebuvo, tik daugybė antraeilių. Aš ką tik išlaidau klientų ir serverinės dalies laikrodžio kodo versiją 1.0, sukurtą naudojant Microsoft SPOT technologiją. Ir nežiūrint į tai, jog joje nebuvo netrivialių technologijų, aš iš tikrųjų netikėjau, kad visa tai rinkoje sulauks sėkmės. Aš labai daug sužinojau, aš supratau Microsoft pasaulį. Uždirbdamas neblogus pinigus, aš neturėjau laisvo laiku, kad jų dėka galėčiau atsipalaiduoti. Nežiūrint į tai, kad mano vadovas buvo manimi patenkintas, aš prarasdavau motyvaciją dirbti rutininį darbą, kuri atlikinėjau visą dešimtmetį. Kai permečiau žvilgsniu visą kompaniją, aš pamačiau senos programinės bazės klodus ir nuostolingą padalinį“.

Žodžiu, perskaityti šią knygą tikrai verta, jei tik nebijote, kad viskas parašyta angliškai (mintys išdėstytos be sudėtingų mokslinių išsireiškimų, tekstas parašytas tikrai paprastai).

  • Atsisiųsti Keith Curtis. After the Software Wars: nuoroda (PDF, 13,8 MB)

Dėmesio: nuorodos veikia naujienos publikacijos metu. Tinklalapis www.faceit.lt neatsakingas iš pakeitimus trečių šalių serveriuose, taip pat už padarytą žalą tos programinės įrangos, kurią parsisiuntėte, pasinaudoję www.faceit.lt rastų nuorodų pagalba.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos