Microsoft kontrolerį Kinect ėmė naudoti ir JAV armija


Žaidimų kontroleris Kinect buvo sukurtas kompanijos Microsoft tam, kad išplėstų žaidimų konsolės XBOX 360 funkcionalumą. Tačiau kontroleris pasirodė toks populiarus, o jo poreikis taip sparčiai augo, kad jo naudojimo sfera neapsiribojo vien žaidimų industrija. Šiuo metu Kinect suderinamas su įvairiausios paskirties aparatine ir programine įranga, jo panaudojimo sferos labai plačios. Viena iš tokių tapo medicina – čia Kinect ir speciali programinė įranga naudojami JAV karo veteranų atstatymui po traumų ir įvairiausio pobūdžio sužeidimų.

Microsoft ėmė bendradarbiauti JAV Karinėmis oro pajėgomis, o bendro projekto rezultatu turi tapti sistema, padėsianti įgyvendinti karo veteranų sveikatos atstatymo programą, kurios galima būtų laikytis namuose, o ne vien tik specializuotose klinikose. Programa ReMotion360, kuri naudojama šiame projekte, sukurta kompanijos InfoStrat. Microsoft teigia, kad programa naudoja Kinect galimybes, kad realiu laiku išmatuotų ir įvertintų įvairius fizinius pratimus.

Šiuo metu Kinect ir ReMotion360 derinys jau naudojamas JAV klinikose. Beje, kontrolerio versija visiškai nesiskiria nuo tos, kuri naudojama ir su žaidimų konsole XBOX 360, nors ateityje planuoja pasiūlyti ir specializuotą variantą. Microsoft atstovo Phil West teigimu, kompanija darbuojasi kartu su JAV Gynybos ministerija, kad ateityje būtų galima panaudoti Kinect ir karių treniruotėms karinių veiksmų simuliacijos režimu.

Susidomėjimą Kinect kontroleriu taip pat išreiškė ir JAV Karinis jūrų laivynas, agentūra DARPA bei eilė kitų su karo sfera susijusių padalinių. Kariškių teigimu, Kinect naudojimas leis sumažinti medicinos ir atstatymo centrų išlaikymo išlaidas, o tai tikrai nepamaišys, kai JAV dabar slegia tikrai nemažos finansinės skolos, įtakojančios ir JAV armijos finansavimą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos