Kinija ketina dar labiau griežtinti Interneto kontrolę


Kinijos komunistinė valdžia, naujienų agentūros Reuters teigimu, svarsto apie įstatymų pakeitimus, kurie „turėtų pažaboti Internete skleidžiamus gandus ir nešvankybes“.

china_internet_cafe

2012 m. pradžioje Kinijoje įsigaliojo taisyklės, kurios verčia šios šalies mikrotinklaraštininkus registruotis, nurodant realius identifikacinius duomenis. Visa tai padaryta, norint „apsaugoti Interneto vartotojų interesus ir siekiant pagerinti pasitikėjimą Pasauliniu Voratinkliu“. Priemonės, kaip teigia vietos valdžios institucijos, „ne tik nepakenks mikrotinklaraščių plėtrai, tačiau ir leis patobulinti šias tarnybas“. Jei vartotojus registracijos metu atsisako nurodyti realius paso duomenis ir telefono numerį, publikuoti pranešimų ir komentuoti jis negalės.

Šį kartą siūlomos taisyklės įpareigotų vartotojus leisti patikrinti jo asmens tapatybę, gaunant bet kokią paslaugą Internete. Kalbama ne tik apie fiksuotas linijas, tačiau ir apie prieigą prie Interneto, naudojant mobilius įrenginius. Kol kas ne visai aišku, kaip praktikoje bus realizuojamos naujos cenzūros priemonės. Ekspertai pažymi, jog Kinijos gyventojai ir dabar privalo pateikti dokumentus prieš sudarant sutartį su Interneto tiekėjais.

Bet kokiu atveju, bet kokie papildomi ribojimai, analitikų nuomone, negatyviai atsilieps Interneto sferos plėtrai ir dabar labiau apribos šios šalies žmonių žodžio laisvę. Jau dabar Interneto paslaugas tiekiančios kompanijos Kinijoje naudoja specialias priemones turinio stebėjimui, blokavimui ir pašalinimui, jei pastebėtas „netinkamas pranešimas“. Filtruojamos ir naikinamos „politiškai nesąmoningos“ žinutės, „provokacinės publikacijos“ ir t.t.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos