Kovo mėnesį Microsoft gali sumažinti Surface kainą iki $300


Žurnalistai iš Dealnews, kurie cituoja analitikų iš Detwiler Fenton vertinimus, pranešė, kad kompanijai Microsoft per šių metų IV ketvirtį turėtų pavykti parduoti apie 500 – 600 tūkst. planšetinių kompiuterių Surface RT. Tai yra žymiai mažiau, nei planavo pats programinės įrangos gigantas, kuris anksčiau optimistiškai kalbėjo apie 2 – 3 mln. egzempliorių.

surface-rt-on-a-table

Kad realūs skaičiai priartėtų prie prognozuojamų, kompanija iš Redmondo netgi smarkiai išplėtė savo planšetės pardavimų geografiją: jei anksčiau Surface prekiavo tik korporacijos firminės parduotuvės, tai dabar juos galima įsigyti per tinklalapius Best Buy ir Staples, taip pat artimiausiu metu planšetė pasieks D. Britanijos ir Australijos mažmenininkus.

Vis tik analitikai prognozuoja, kad tokių veiksmų tikrai neužteks, ir Microsoft bus priversta imtis to, ko ji labai nenori – mažinti kainą, kuri gali kristi net iki $300 už bazinę Surface RT modifikaciją. Toks ėjimas gali būti priverstinis, norint apskritai rinkoje turėti bent vieną planšetinio kompiuterio modelį. Savo laiku taip pasielgė ir kanadiečių kompanija Research in Motion (RIM), kurios planšetė PlayBook taip pat nedžiugino savo pardavimais, tad teko imtis „kainapjūtės“ (reikia pripažinti, kad tai kanadiečiams nė kiek nepadėjo). Tas pats nutiko ir kitoms kompanijoms, iš kurių galima paminėti HTC, LG, taip pat itin skaudžią pamoką gavusią HP.

Konkrečių atveju su Microsoft analitikai labai nori lyginti korporaciją su kanadiečių RIM. Pastaroji po penkių mėnesių buvimo planšetinių kompiuterių rinkoje ėmė smarkiai mažinti savo sprendimo kainas, kadangi paklausa buvo vangi, o sandėliuose atsargų buvo „iki pat lubų“ (kad taip užšaldomos didžiulės lėšos, matyt, aiškinti daug nereikia). Taigi jei Surface paklausa neatsigaus, teigiama, kad nuo kovo mėnesio galima laukti žymių nuolaidų. Aišku, toks pats sprendimas turėtų būti protingas ir Surface Pro su Windows 8 ir Intel procesoriais atžvilgiu, tačiau apie tai kalbėti dar anksti – reikia sulaukti oficialaus planšetinio kompiuterio debiuto.

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    Nelabai įdomus tas RT, greičiau tegul Pro paleidžia.


Kitos kategorijos naujienos