Lenovo ir Samsung taip pat gali išleisti pigias planšetes


Vargu, ar iPad mini galima laikyti 7“ įstrižainės ekraną turinčių planšetinių kompiuterių pardavimų katalizatoriumi, kadangi Google Nexus 7 ir Amazond Kindle Fire rinkoje pasirodė anksčiau, taip pat sukūrė reikiamą infrastruktūrą komplektuojančių (ir svarbiausia pigių ir kokybiškų) dalių, reikalingų tokių planšečių gamybai. Vis tik reikia pripažinti, kad dabar vartotojas gali pasirinkti iš tikrai plataus sprendimų asortimento, nekreipdami dėmesio į anksčiau siūlytus pigius ir abejotinos kokybės planšetinius kompiuterius iš Kinijos. Ir kuo didesni pardavimai, tuo daugiau garsių vardų nori pasinaudoti patrauklia rinka.

samsung-galaxy-tab-7-7

Taivaniečių puslapis DigiTimes pranešė, kad paskui kompanijas ASUS ir Acer savo nebrangias planšetes išleis Samsung ir Lenovo, kurios iki šiol buvo užėmusios laukiančiųjų poziciją. Taivaniečių Acer, kaip jau buvo rašyta anksčiau, 2013 m. I ketvirtyje ketina išleisti vos $100 (~ 265 lt) kainuosiantį Iconia B1 su MediaTek platforma, kuri labai mėgstama tarp kinų gamintojų. Kompanija ASUS pasinaudos kiek kitokiu procesoriumi – WonderMedia, o jos biudžetinė planšetė bus kiek brangesnė – $149 (~ 395 lt). Visai nekeista, kad kainos sumažinimas įvyks pigesnių komponentų dėka, kurių tiekėjais taps kinų kompanijos.

Tokie kompanijų veiksmai ateinančiais metais turėtų padidinti jų planšetinių kompiuterių pardavimus. Tuo tarpu šiemet, pavyzdžiui, kompanija ASUS realizavo 6,3 mln. planšečių, iš kurių 4,5 mln. teko kultiniam Google Nexus 7. Kitąmet kompanija pardavimus ketina padidinti beveik dvigubai – iki 12 mln. planšečių. Jei atsižvelgtume į tai, kad taivaniečių kompanija 2013 m. ketina išleisti ir dvigubai daugiau nešiojamų kompiuterių, ASUS turi visus šansus tapti antru pagal dydį pasaulyje mobilių įrenginių gamintoju.

Vienas komentaras

  1. Elnias parašė:

    Manau, kad lietuviai pirks Samsungus ir Lenovo pigesnes planšetes vien iš smalsumo turėti, išbandyti. Dabar realiai, kai pamato kainas tab’ų, tai pagalvoja, kad turi laptopą, telefoną ir planšetės jam niekada nereiks.


Kitos kategorijos naujienos