Microsoft Security Essentials nesugebėjo gauti saugumo sertifikato


Kompanijos Microsoft nemokamai platinama antivirusinė Security Essentials nesugebėjo gauti naujo saugumo sertifikato. Antivirusinių patikimumo testus kartą per porą mėnesių atlieka nepriklausoma laboratorija AV-Test, šį kartą testai apėmė rugsėjo – spalio laikotarpį, naudota operacinė sistema Windows 7.

Oficialūs testų rezultatai rodo, jog Microsoft Security Essentials tapo vienintele antivirusine, kuri nesugebėjo gauti sertifikato. Kompanijos Microsoft produktas sugebėjo pademonstruoti tik 69% kenkėjų aptikimo rodiklį rugsėjį ir 64% spalio mėnesį. Testavimui buvo naudotos taip vadinamos „nulinės dienos“ grėsmės, t.y. kenkėjiškos programos, kuriems dar nesukurta apsauga. Visų kitų antivirusinių rezultatų vidurkis šiame teste sudarė 89%, taigi programinės įrangos giganto produkto pasiekimai dar labai tolimi nuo rinkos vidurkio.

Jau žinomų grėsmių aptikimo teste rezultatai buvo geresni ir sudarė 90%. Vis tik ir čia jei nesiekia 97% vidurkio. Vis tik populiariausios grėsmės, kurių amžius – trys mėnesiai, Microsoft Security Essentials buvo fiksuojamos 100% tikslumu. Aptinkant plačiai paplitusias, gerai žinomas ir aktyviai veikiančias kenkėjiškas programas, Microsoft antivirusinė pademonstravo didesnį nei vidutinį rodiklį – 98% prieš 95%. Šalinant kenkėjus iš sistemos ir atitaisant jų padarytą žalą, MSE taip pat pademonstravo geresnį nei vidutinė rezultatą – 63% prieš 60%. Naudojimo patogumo įvertinimas – 5,5 balai iš 6 galimų (čia taip pat įeina tokie parametrai, kaip sisteminių resursų naudojimas ir neteisingai aptiktų grėsmių skaičius).

Rugsėjo – spalio mėnesio AV-Test surengtų testų nugalėtoju tapo Bitdefender Internet Security, surinkusi 17 balų iš 18 galimų. Už jos išsirikiavo F-Secure Internet Security ir Kaspersky Internet Security, atitinkamai surinkusios 15,5 ir 15 balų. Iš nemokamų antivirusinių geriausiai pasirodė ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall su 14,5 balo iš 18 galimų.

Vienas komentaras

  1. Saulius parašė:

    Dekui uz info 😉


Kitos kategorijos naujienos