Mobilūs Intel Broadwell procesoriai bus naudojami ir stacionariose sistemose


Informacija apie tai, jog Intel ketina atsisakyti procesorių su LGA lizdu savo būsimuose Broadwell architektūros sprendimuose, tam tikruose sluoksniuose sukėlė ne ką mažesnį ažiotažą, jei galybė gandų apie neva majų kalendoriaus išpranašautą pasaulio pabaigą. Netgi oficialūs Intel atstovų pasisakymai, kad „artimiausioje ateityje“ kompanija liks ištikima LGA lizdams, įtampos nesumažino.

core-i7-lga-socket

Toks dalykas, kaip „lengvai pakeičiamas procesorius“, su Broadwell pasirodymu turės būti pamirštas

Tiems, kurie noriai tiki pesimistiniais scenarijais, portalo CNet žurnalistai publikavo informaciją, kuri sugražina mus prie temos, kai buvo kalbama apie Broadwell procesorių įvairovės nykimą. Anoniminiai šaltiniai iš pačios korporacijos Intel teigia, kad Broadwell šeimoje nebus specialių procesorių, skirtų stacionarių kompiuterių segmentui. Tai reiškia viena – visos Broadwell architektūros procesorių specifikacijos bus optimizuotos naudojimui nešiojamuose kompiuteriuose. Kaip jau žinome iš anksčiau galingiausi keturių branduolių Broadwell modeliai turės ne didesnį kaip 57 W TDP. Ar savo produktyvumo lygiu jie atitiks dabartinius stacionarius keturių branduolių Core i7 modelius, kol kas nepranešama.

Žinoma, šiuos „mobilius“ procesorius bus galima naudoti ir stacionariose sistemose, tokiu būdu, kalbos apie Broadwell „pririšimą“ prie BGA lizdo yra tikrai aktualios. Kad suplonėtų nešiojamų kompiuterių korpusai, procesoriai bus įlituojami į motininę plokštę, tokį patį sprendimą teks naudoti ir stacionarių kompiuterių atžvilgiu (toks triukas gali būti atliekamas su tam tikra dalimi Broadwell procesorių). Kad būtų patenkintas entuziastų poreikis, Intel gali pratęsti Haswell architektūros gyvavimo ciklą, o tai leistų ištesėti pažadą likti ištikimai LGA lizdui. Ar tai reiškia, kad stacionarių kompiuterių savininkams tik kas antra Intel procesorių karta bus nauja, klausimas atviras.

Ultra ploniems nešiojamiems kompiuteriams ir planšetėms 2013 m. pabaigoje arba 2014 m. pradžioje bus išleisti Atom procesoriai, kurie priklausys Bay Trail platformai. Jie bus daug produktyvesni už pirmtakus, ypač kalbant apie grafikos posistemę, tuo tarpu pavyks padidinti ir autonominio darbo laiką (tam nemažai pasitarnaus ir nauji technologiniai procesai). Žodžiu, su Intel per ateinančius keletą metų tikrai neliūdėsime.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos