Naujieji Apple iMac: 25% spartesni už pirmtaką, tačiau beveik neremontuotini


Po spalio mėnesį įvykusio Apple renginio, kuriame buvo pristatyti naujieji kompiuteriai iMac, buvo visai logiška laukti ir šių monoblokų nepriklausomų testų. Ir jie pasirodė. Specialistai iš kompanijos Primate Labs, testavę šių metų 21,5“ iMac modelį, padarė išvadą, jog galingiausios šios kompiuterio modifikacijos sparta išaugo maždaug 25%, lyginant su praėjusiais metais pasirodžiusiu analogu (analogu, greičiausiai, pasirinktas tos pačios kainos modelis).

Negana to, galingiausia 21,5“ iMac modifikacija sugebėjo maždaug 10% aplenkti ir galingiausią praėjusių metų 27“ ekraną turintį iMac. Kartu buvo atliktas palyginimas su Mac mini, kuris leidžia daryti išvadą, jog aukščiausios klasės Mac mini savo sparta prilygsta vidutinės kategorijos naujausiam iMac. Tiesa, galingiausiam Mac Pro kompiuteriams naujokas vis tik negali prilygti.

Kartu su spartos rezultatais pasirodė ir tradiciniu tapęs „skrodimo“ testas, kurį atliko specialistai iš resurso iFixit. Pastarųjų verdiktas naujojo iMac su 21,5“ ekranu atžvilgiu parodo bendrą Apple produktų tendenciją – 3 balai iš 10, arba beveik neremontuotinas.

Kas sulaukia daugiausia kritikos? Visų pirma, plonoji iMac prigimtis privertė Apple inžinierius ekraną prie rėmo priklijuoti, nors 2011 m. modelio ekranas buvo tvirtinamas magnetų pagalba. Ne ką geresnė situacija su operatyvios atminties keitimu ar talpos padidinimo galimybe. Apple teigia, jog modernizuoti atminties modulių nepavyks, tačiau tai padaryti įmanoma: iFixit specialistai išsiaiškino, kad šiuo atveju tektų išardyti praktiškai visą 21,5“ iMac. Ar tokia pati lemtis laukia ir 27“ modelio, kol kas pasakyti sunku (pirminiai gandai teigia, kad jie išsaugos lengvą prieigą prie atminties modulių).

Tokiu būdu, iFixit ekspertai modernizacijos gerbėjams rekomenduoja įsigyti 2011 m. iMac modelius, juo labiau, kad galimybė juos suremontuoti buvo įvertinta 7 balais iš 10.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos