Nedidelės talpos SSD ateitis priklauso nuo ultrabookų


Dar senovės laikais pradėta juokauti, kad netekus galvos, verkti dėl šukuosenos neverta. Tačiau kompanijos IHS iSuppli analitikai nusprendė „paverkti“, ir ne dėl ko nors kito, o kaupiklio posistemės paspartinimui naudojamų nedidelės talpos SSD, kurie rinką gali palikti dėl galimo ultrabookų fiasko.

lenovo-hybrid-ssd-drive

Specialistų teigimu, spartinantys SSD kaupikliai rinkose laikosi vien tik dėl griežtų Intel reikalavimų, susijusių su kaupiklių posistemės konfigūracija ultra plonuose mobiliuose kompiuteriuose – ultrabookuose. Jei tik reikalavimas dingtų, gamintojai iš karto pabandytų sutaupyti ir tokius kaupiklius išmestų kaip musę iš barščių. Tokiu būdu, jei tik ultrabookai neatrastų savo pirkėjo ir pradėtų mažinti savo ekspansijos tempus, visa tai visų pirma smogtų per nedidelės talpos SSD rinką.

Vis tik analitikai ir toliau laikosi populiarios tendencijos – tai planšetiniai kompiuteriai. Jie smaugia ultrabookus, o su jai ir spartinančiuosius SSD. Planšetėse paprastai naudojama integruota  eMMC (Embedded Multimedia Card) atmintis. Tikimasi, kad 2016 m. bus išleista apie 160 mln. eMMC mikroschemų, nors 2012 m. šis rodiklis siekė 45 mln. vienetų. Tiesa, nedidelės talpos SSD tiekimo tempai taip pat didės – nuo 15 mln. vienetų šiemet iki 145 mln. vienetų po ketverių metų, tačiau eMMC vis tiek dominuos. Tačiau tokia prognozė bus teisinga tik tuomet, jei ultrabookai bus daug populiaresni nei dabar, kai iki Intel siekiamos 40% dallies ultrabookams visame nešiojamų kompiuterių segmente – kaip eiliniam vartotojui iki Mėnulio.

Kita mažos talpos SSD mirties priežastimi gali tapti UFS (Universal Flash Storage) populiarėjimas. Pastarasis ateina kaip eMMC pamaina, kartu siūlo didelės spartos nuoseklią magistralę, kuri ir skiria UFS nuo, pavyzdžiui, mSATA. Paklausos didėjimas UFS atveju turėtų matytis jau per artimiausius keletą metų.

Galiausiai tarp gausaus nedidelės talpos SSD priešų tarpo analitikai pamatė dar vieną „blogiuką“ – kompanijos Google nešiojamus kompiuterius Chromebook, kurių ideologija numato kaupiklių posistemės „spartinimą“, pasitelkiant „debesis“. Nedidelė įrenginio kaina, kuris sudaro apie $250 (~ 665 lt) kelia potencialų pavojų tikrai brangiems ultrabookams, o kartu ir juos naudojamiems spartinantiems SSD. Taigi ultrabookai, kad galėtų išgyventi šioje nepalankioje aplinkoje, turėtų pigti – gyvens vieni, gyvens ir kiti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos