Naujieji nVidia Maxwell GPU naudos seną 28 nm technologiją?


Iki šiol buvo manoma, jog grafinių procesorių Maxwell gamyba prasidės ne anksčiau kaip 2014 metais, o prasidėjus 20 nm erai, kompanija nVidia netgi galės rinktis kontraktinius gamintojus. Vis tik ne resursas SemiAccurate laikosi kiek kitokios nuomonės, kurią nusprendė paviešinti plačiajai auditorijai.

Šaltinių teigimu, grafiniai procesoriai nVidia Maxwell turėtų pasiūlyti apie 80% didesnį produktyvumą nei jo pirmtakai, o čia turima omenyje atnaujinti Kepler architektūros sprendimus, kurie turėtų dominuoti visus 2013 metus. Tiesa, šis produktyvumo padidėjimas – tai santykis, lyginant su vienu suvartojamo energijos kiekio vienetu, todėl apie gryną spartos padidėjimą nurodytu dydžiu  kalbėti tikrai neverta.

Antrasis paatviravimas – pirmieji Maxwell šeimos grafiniai procesoriai vis tik naudos senąjį 28 nm technologinį procesą. Jei tai tiesa, reikia suprasti, kad nVidia arba nenori rizikuoti, prisimindama tikrai žiaurų 28 nm Kepler architektūros grafinių sprendimų deficitą (už tai kompanija nuolat „dėkojo“ savo partneriui TSMC), arba pirmuosius Maxwell kartos produktus paves gaminti ne taivaniečių TSMC, kaip tai būdavo įprasta anksčiau. Šiuo atveju, kas galėtų tapti naujuoju nVidia partneriu, kol kas nežinoma, nors kandidatūrų yra keletas: po kelerių metų minėtą technologinį procesą turėtų būti sėkmingai įsisavinę ne tik Globalfoundries bei UMC, tačiau ir Samsung.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos