Paprastus sliekus pavertė į kvantinių taškų gamybos fabriką


Sutikite – reikia būti tikru mokslininku, kad sugalvotum panaudoti sliekus ne žvejybai ar netgi biohumuso gamybai, o kaip gyvus fabrikus, kurie sintetina nanodaleles su atitinkamomis savybėmis. Neseniai atlikti tyrimai parodė, jog tam, kad gautume biosuderinamas kvantinių taškų formas, galima pasinaudoti paprasčiausių sliekų virškinimo sistema.

Lumbricus rubellus

Šiuolaikinėje medicinoje gana plačiai naudojami markeriai, skirti liuminescencinei diagnostikai. Vykdant tyrimus subląsteliniame lygmenyje, jie būtų nanodalelių dydžio. Perspektyvia medžiaga laikomas kadmio telūridas (CdTe), tačiau patys savaime kadmis ir telūras yra gana toksiški.

chloragogenous-tissue

Kad toksiškumas būtų sumažintas, o taip pat būtų pagerintas jo pasiskirstymas medžiagoje, reikalinga sukurti efektyvią vandens pagrindu sukurtų tirpalų formų metodiką.  Tam reikalui mokslininkai iš Londono Karališkojo koledžo (D. Britanija) panaudojo sliekus, priklausančius Lumbricus rubellus rūšiai. Jie vienuolikai dienų buvo patalpinti į dirvožemį, kuris buvo turtingas kadmio chlorido druskų ir natrio telūritais.

Sliekų maitinimosi proceso metu susiformavo kadmio telūrido nanodalelės. Jos kaupdavosi tam tikroje slieko audinių vietoje, kuri apgaubia žarnyną ir atlieka detoksikacijos funkciją. Gauti kvantiniai taškai buvo izoliuoti, o vėliau ir sėkmingai panaudoti gyvų ląstelių struktūros vizualizacijai. Esant UV apšvietimui, jos šviesdavo žalia šviesa. Papildomai mokslininkai sužinojo, jog kai kadmio telūridas padengiamas polietanolglikoliu, visa tai leidžia stebėti, kaip nanodaleles užgrobia makrofagai.

Confocal_LSM

Lazerinės konfokalinės mikroskopijos su kvantiniais taškai pavyzdys

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos