Per metus SSD kainos sumažėjo trečdaliu


Šiais metais NAND Flash atminties mikroschemas turinčių kaupiklių kainos jau įveikė psichologiškai svarbią $1 už vieną gigabaitą ribą. Tinklalapis Computerworld, remdamasis IHS iSuppli analitikų komentarais, teigia, jog nuo 2010 m. SSD kaupiklių kainos sumažėjo net 3 kartus. Jei praėjusiais metais kritimas sudarė 23%, tai šių metų pirmoje pusėje kainos sumenko 20%, o antroje pusėje sumažėjo dar 10%.

samsung-ssd-830-series

Dabar daugelio SSD kaupiklių kaina neviršija 80-90 amerikietiškų centų už 1 GB. Tiesa, kainos ėmė stabilizuotis, kadangi NAND Flash atminties paklausa ir pasiūla po truputį neatitinka viena kitos. Kainų mažėjimo tempai artimiausiu metu turėtų lėtėti, tuo tarpu atitinkamos atminties mikroschemų paklausa turėtų pradėti augti. Teigiama, kad šiuo metu į 300-600 GB diapazoną patenkantis SSD kaupiklis yra vidutiniškai devynis  kartus brangesnis už 2,5“ formato 500 GB talpos kietą diską.

Mažmeninėje rinkoje SSD gamintojų hierarchija dabar yra tokia – Intel, Samsung, OCZ, Crucial, Kingston. OEM kompiuterių gamintojams savo SSD diskus tiekia kompanijos Samsung, Toshiba, Intel, Micron (Crucial) ir Sandisk. Pastarasis sektorius tiek anksčiau, tiek ir dabar, tiek ir ateityje dominuos prieš mažmeninei rinkai skirtus SSD kaupiklius, mano analitikai iš IHS iSuppli.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos