Programavimo kalba Perl švenčia 25-ąjį gimtadienį


Visi programuotojai (ir jiems prijaučiantys) gali pakelti šampano taures į viršų, kadangi vėl atsirado proga švęsti – populiariai programavimo kalbai Perl sukako 25 metai.

Pirmoji Perl versija, kuriai buvo priskirtas numeris 1.0, buvo pristatyta 1987 metų gruodžio 18 d. programuotojo Larry Wall, kuris tuo metu darbavosi kompanijoje Unisys. Iš pradžių L. Wall planavo savo kūrinį panaudoti komandų scenarijų rašymui sistemose UNIX. Tačiau greitai Perl ėmė sparčiai plėtotis, jos sudėtyje atsirasdavo vis naujų ir naujų instrumentų, ir jau 1994 metais ši programavimo kalba buvo pradėta aktyviai naudoti CGI scenarijams – pirmosioms WEB serverių aplikacijoms – kurti.

Perl

Kritikai dažnai priekaištauja Perl dėl jos sudėtingos sintaksės, kuri labai apsunkina ja parašyto kodo skaitymą. Vis tik jiems oponuoja šios kalbos gerbėjai, teigdami, kad Perl turi išplėtotus instrumentus dideliems tekstų masyvams apdoroti, kuriais negali pasigirti kitos kalbos, o programos su Perl rašomos ir derinamos taip pat lengvai. Ne veltui Perl talismanu yra kupranugaris – gyvūnas nors ne itin gražus, tačiau dirbantis.

Šiuo metu Perl palaiko visus instrumentus, kurie būdingi ir kitoms industrinėms programavimo kalboms, tame tarpe objektus, nuorodas ir modulius. Ji prieinama visoms esamoms rinkoje operacinėms sistemoms, pradedant Windows ir baigiant UNIX. Egzistuoja netgi versija sistemoms Nokia System 60 (tik ar ja kas nors dar naudojasi?).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos