Planšetiniai kompiuteriai su 7“ ekranu dar turi potencialo pigti


Planšetiniai kompiuteriai Google Nexus 7 ir Amazon Kindle Fire visų pirma populiarūs dėl to, kad parduodami už kainą, kuri labai artima savikainai. Gigantai sau pelną garantuoja iš parduodamos produkcijos kiekio ir vėlesnio jų turinio naudojimo.

kindle-fire-hd-on-table

Amazon Kindle Fire HD – vienas iš pigių 7″ planšečių etalonų

 

Mažos kompanijos negali pasigirti tokia išplėtota skaitmeninės distribucijos ekosistema. Antra vertus, planšetinių kompiuterių gamintojai vis dar turi galimybių sumažinti nuolat populiarėjančių 7“ įstrižainės ekranus turinčių produktų kainą, teigia Digitimes, remdamasis kompanijos TrendForce atliktu tyrimu.

Nebrangių 7“ planšetinių kompiuterių atveju iki 35-40% savikainos sudaro sensorinis sluoksnis ir LCD ekranas. Atitinkamai, šių detalių pakeitimas į vientisą sprendimą – One Glass Solution – leistų du kartus sumažinti išlaidas ekranui. Taip pat egzistuoja dar vienas ekrano komponavimo variantas „stiklas-plėvelė-plėvelė“ ir, nors savo charakteristikomis nusileidžia tokiai schemai kaip „stiklas-stiklas“ (OGS), leidžia sutaupyti iki 70% kainos. Finansine išraiška tai sudaro apie $25 (~ 67 lt).

Sutaupyti galima ir operatyvios atminties atžvilgiu, kadangi naudojamų mikroschemų tipas mažai jaudina galutinį vartotoją. Vietoj $10 kainuojančios 1 GB talpos operatyvios atminties galima įdiegti analogiškos talpos, bet kainuojančią $3.5. sumažinus integruoto duomenų kaupiklio talpą iki 4 GB, galima kišenėje pasilikti dar $2, mano ekspertai iš TrendForce. Galų gale, vietoj centrinio procesoriaus galima pasirinkti mažai žinomų kinų gamintojų sprendimai. Jų kaina (apie $12) praktiškai du kartus mažesnė nei garsių gamintojų.

Iš esmės, planšetinių kompiuterių su 7“ įstrižainės kaina gali nukristi iki $150 ar net dar daugiau, nuo dabartinių $200. Reikia pastebėti, kad čia nekalbama apie bevardžių kinų kompanijų produkciją, kurie savo produkciją parduoda baltose dėžutėse, o už tai kartais prašo vos $100.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos