Robotai – humanoidai savo sudėtingumu artėja prie Homo Sapiens


Internete galima rasti visko: ir robokolibriai skraido, ir robovoveraitės medžiais laipioja… O štai su robotais, kurie bando atkurti žmogaus judesius (pilnavertiškai), kyla nemažai problemų.

Nors ne gimnastas, tačiau judesiai jau panašūs į žmogaus

Reikia pripažinti, kad Homo Sapiens yra tikrai sudėtingi: ir bėgioti gali, ir šliaužioti, ir netgi plaukti, o atsipalaidavimo būsenų kiekiu žmogus apskritai yra sudėtingumo viršūnė. Vis tik mokslininkai iš Tokijo universiteto (Japonija) su profesoriumi Yuto Nakanishi priešakyje mano, kad viskas yra įmanoma.

Mokslininkų grupės kūrinys Kenshiro yra tiesioginis Kojiro – 2010 m. sukurto „raumeningo” roboto – palikuonis. Prototipas į žmogų buvo labiau panašus išore nei vidumi: pavyzdžiui, raumenų buvo mažiau, o judesiai atitinkamai buvo ne tokie sudėtingi. Dabartinis kūrinys – Kenshiro – atvirkščiai, yra labai sudėtingas. Jo ūgis – 158 cm, svoris – 50 kg, o tai atitinka maždaug 12-metį japonų berniuką. Roboto „kūne“ yra 160 raumenų: 50 – kojose, 76 – biuste, 12 – pečiuose, 22 – kaklo srityje. Šiai dienai tai yra panašiausias žmogaus anatomijai robotechnikos kūrinys. Netgi atskirų roboto modulių judesių sudėtingumas kalba patys už save:

Kenshiro „kaulai“ savo mase labai artimi tiems, kuriuos turi žmogus, tik juos teko daryti iš aliuminio. O štai pagaminti juos, pasitelkiant 3D spausdintuvus, nepavyko: būtent šios roboto dalys yra labiausiai linkusios sulūžti.

Artimiausioje perspektyvoje Kenshiro kūrėjas Yuto Nakanishi ketina sudalyvauti JAV Gynybos ministerijai priklausančios DARPA rengiamame konkurse Robotics Challenge, kuriame pristatys kitą robotą – humanoidą, kuris, savaime suprantama, turės „karinį“ polinkį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos