Samsung parodoje CES 2013 parodys lanksčius OLED ekranus


Vakar jau rašėme apie tai, kaip kampanijos RBC Capital Markets analitikas Doug Freedman keliauja po Kiniją, lanko vietos puslaidininkių mikroschemų gamintojus ir štampuoja vieną žinutę po kitos apie elektronikos gigantų artimiausius ateities planus mobilių įrenginių rinkoje. Iš pradžių buvo pranešta gera žinia, laukiantiems iPad mini 2, kuris jau ruošiamas serijinei gamybai, o pagrindine naujove taps Retina ekranas.

flexible-samsung-amoled-screen

Kita žinute tapo analitiko komentarai apie būsimus kompanijos Samsung ekranus bei naujus išmaniuosius telefonus: „Kalbant apie Samsung planus telefonų rinkoje, galima pasakyti, kad kompanija bus pasiruošusi tiekti nedūžtančius ekranus, sukurtus plastiko pagrindu, II ketvirčio pabaigoje, o lanksčius ekranus – 2013 metų antroje pusėje“.

Lankstūs Samsung ekranai bus sukurti, naudojant OLED technologiją, kuri aktyviai diegiama į įvairius kompanijos produktus. OLED ekranai yra ploni ir gali būti patalpinti ant tokios medžiagos, kai plastikas arba metalinė folga. Plastiko naudojimas vietoj stiklo leis ekranams suplonėti, palengvėti, o kartu patikimiau tarnauti, jei kalbėtume apie nepalankų išorės poveikį.

Teigiama, kad Samsung iš pradžių parodys 5,5“ įstrižainės lanksčius ekranus, kurių raiška sudarys 1280 x 720 taškų (HD 720p), tuo tarpu taškų viename kvadratiniame colyje tankis sudarys 267 ppi. Nežiūrint į tokio ekrano galimybę deformuotis, susukti jį vamzdelį, deja, nepavyks. Tiesa, 5,5“ ekranai pasirodys vėliau, kadangi serijinė gamyba greičiausiai prasidės nuo 4“ ir 4,5“ įstrižainės sprendimų.

Lankstūs OLED ekranai jau ne vienerius metus kuriami ir kitų kompanijų, tokių kaip Nokia, Sony bei LG, sienų, tačiau dėl technologinių problemų jų serijinė gamyba nuolat atidedama. Samsung tikisi, kad jai pirmai pavyks rinkai pasiūlyti panašių produktų – technologinis proveržis jai suteiks papildomą konkurencinį pranašumą, o tai yra ypač svarbu konkurencinės kovos plėšomoje mobilių įrenginių rinkoje.

Kalbėdamas apie būsimą Samsung išmanųjį telefoną – flagmaną Galaxy S IV, analitikas tvirtina, kad korėjiečių kompanija jį galėtų geru mėnesiu anksčiau, nei planuojama. Jei tik to panorės didžiausi pasaulio mobiliojo ryšio operatoriai, tai jau 2013 m. kovo mėnesio pabaigoje jie galėtų savo asortimente pamatyti Galaxy S4, kadangi atitinkamus komponentus Samsung telefonui gamintojai galės pradėti tiekti jau 2013 m. vasario viduryje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos