Samsung Exynos 4 procesoriai turi kritinį pažeidžiamumą


Forumą XDA Developers kaip savo rezidenciją pasirinkę IT saugumo specialistai pranešė apie kritinio pažeidžiamumo suradimą Samsung išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose, kurie naudoja procesorius Exynos 4412 ir Exynos 4210. Tokius procesorius turi išmanieji telefonai Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S II, Galaxy Note II, taip pat neseniai pasirodęs Meizu MX. Pažeidžiamumas yra aparatinio pobūdžio, susijusio su ARM mikroarchitektūra.

Samsung Exynos greičiausiai pamatysime ne tik mobiliuose įrenginiuose, bet ir serveriuose

Samsung Exynos 4 procesoriai, pasirodo, turi užslėptų landų

Minėto forumo dalyvis pravarde „alephzain“, pranešęs apie Samsung procesorių „skylę“, teigia, kad pasinaudojus pažeidžiamumu, piktavaliai gali gauti prieigą prie įrenginio sisteminės atminties (RAM), o kartu ir prie vartotojo duomenų, arba galima įdiegti kenkėjišką kodą.

XDA-Developers forumo dalyviams jau prieinama programinis atnaujinimas, leidžiantis pašalinti minėtą problemą, tačiau savo efektyvumu ir dideliu stabilumu jis pasigirti negali. Pavyzdžiui, po atnaujinimo įdiegimo išmaniajame telefone Samsung Galaxy S III, nustoja veikti priekinė kamera. Specialistai rekomenduoja palaukti oficialios reakcijos iš Samsung pusės, po kurios galima būtų tikėtis ir patikimo šios problemos sprendimo būdo.

Antra vertus, aptiktas pažeidžiamumas lengvai ir be didesnių pastangų leidžia vartotojui gauti „root“ privilegijas, o tai negali nedžiuginti programinės įrangos kūrėjų bei entuziastų.

Vienas komentaras

  1. Eyynnnos parašė:

    Ištaisys update’u… na ir šiaip, eilinis žmogus net neturėtų jausti grėsmės, o čia pateikia, kad maždaug visiems ragai, nulauš telefonus…


Kitos kategorijos naujienos