Naujos kartos Microsoft Surface gaus AMD procesorius?


Pasirodė nauja informacija apie kompanijos Microsoft planus, susijusius su naujos kartos planšetiniais kompiuteriais Surface. Galima teigti, kad tai yra pirmoji tokio pobūdžio informacija. Žinoma, ją išplatino neoficialūs šaltiniai, tačiau ji taip pat verta dėmesio.

Teigiama, jog naujos kartos planšetės Surface RT 2 gaus 8,6“ įstrižainės ekraną ir naują kompanijos Qualcomm procesorių, tuo tarpu dabar, kaip jau žinome, įdiegtas nVidia keturių branduolių procesorius Tegra 3. Antros kartos Surface Pro planšetės, atvirkščiai, savo ekrano įstrižainę padidins nuo dabartinių 10,6“ iki 11,6“, o vietoj dabartinių Intel Core i5 procesorių bus naudojami dar neišleisti AMD hibridiniai procesoriai Temash. Galiausiai Surface produktų šeimoje gali atsirasti ir naujiena – Surface Book, kuris greičiausiai gali tapti ultrabooku, nei planšetiniu kompiuteriu, o jo aparatinę platformą sudarys 15,6“ įstrižainės ekranas ir Intel procesorius su Haswell architektūra.

Kaip ir buvo galima tikėtis, daugiausia abejonių, kalbant apie naujos kartos Surface planšetes, kelia hibridinių AMD procesorių naudojimas. Pirma, procesoriai Temash, jei tikėti gamintojo planais, pasirodys tikrai negreitai, kadangi jie taps būsimų APU Hondo pamaina, o šie rinkoje pasirodys tik kitų metų pradžioje.

Antra, negalima pamiršti ir tradiciškai glaudžių Microsoft bei Intel santykių. Vis tik, jei Microsoft nuspręs, kad jai reikia pigesnių planšetinių sprendimų, AMD platformos pasirinkimas bus tikrai logiškas pasirinkimas, tačiau tokiam sprendimui priimti korporacija dar turi mažiausiai pusę metų, kai aiškiai matysis dabartinių planšetinių kompiuterių Surface pardavimų rezultatai.

3 komentarai (-ų)

  1. thermal parašė:

    jei jau su intel cpu keturias su puse valandos traukia, tai su amd keptuve bus galima net dvi valandas video paziureti 🙂 ir dar maisto karšto pasigaminti 😀

  2. Karvė parašė:

    Mano nuomone jie jau baigia pertempti gumą su Surface Pro pirmuoju, o čia jau apie 2 kalba. Galėtų truputį pasimokyti iš Apple – mažiau kalbėti apie produktą prieš jam pasirodant. Tai bent žmonės lauks ir paskui jau turbūt nusipirks, net jei ir ne viskas idealiai atitiks lūkesčius. Bet tikrai nei lauks, nei pirks jei iškart bus aišku, kad tai nieko gero.

  3. guru parašė:

    guminis Surface… visai nebloga idėja. reikės užpatentuoti 🙂


Kitos kategorijos naujienos