Susidoroti su 28 nm produktų deficitu Qualcomm padėjo Samsung ir Globalfoundries


Qualcomm vykdomasis direktorius Paul E. Jacobs už 28 nm deficito panaikinimą dėkingas ne tik TSMC

Kaip jau puikiai žinome, kompanija Qualcomm tapo vienu iš tų TSMC klientų, kurie labiausiai nukentėjo nuo 28 nm puslaidininkių gamybinių pajėgumų deficito. Skirtingai nuo nVidia, kuri labai kantriai laukė situacijos pagerėjimo ir atidavinėjo rinkos pozicijas savo konkurentui AMD, kompanija Qualcomm iš karto pareiškė, jog ieškos naujų partnerių, kurie sugebėtų gaminti jos 28 nm mobilius procesorius. Tuomet į potencialių partnerių – gamintojų sąrašą pateko Samsung, UMC ir Globalfoundries. Negana to, buvo netgi svarstoma galimybė statyti savo gamyklą.

Praėjusią savaitę kompanijos Qualcomm vadovybė pareiškė, jog nuo gruodžio mėnesio problemos su 28 nm procesorių deficitu daugiau neegzistuoja. Tiesa, už kadro tuomet liko vardai tų herojų, kurie leido tokį pareiškimą tapti realybe, tačiau pašalinti šį informacinį trūkumą nusprendė naujienų agentūra Bloomberg.

Žurnalistai pakalbino Qualcomm operacinį direktorių Steven Mollenkopf. Pastarasis išsidavė, kad kompanijos mobilių procesorių, gaminamų naudojant 28 nm technologinį procesą, deficitą panaikino trys partneriai – TSMC, Samsung ir Globalfoundries. Sunku pasakyti, ar kiti rinkos žaidėjai savo poreikiams tenkinti taip pat galės pasinaudoti 28 nm Globalfoundries ir Samsung gamybiniais pajėgumais, tačiau jau žinome, kad AMD tam tikra dalimi tai jau ketina padaryti, nors nVidia atveju viskas ne taip aišku, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos