Teismas nurodė uždaryti torrent svetainę Linkomanija.net


Korporacijos „Microsoft“ ieškinį prieš buvusią failų dalinimosi svetainės Linkomanija.net valdytoją, kompaniją „n5“ išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas patenkino ieškovų prašymus pilna apimtimi – ne tik skyrė 130 tūkst. Lt baudą, bet ir nurodė uždaryti „torrent“ tinklalapį.

linkomanija-screen

Sprendimą priėmusi teisėja Ona Gasiulytė nurodė, kad taip pat buvo patenkintas „Microsoft“ prašymas uždrausti „n5“ ir kompanijos direktoriui Kęstui Ermanui teikti interneto tarpininko paslaugas tretiesiems asmenims, kurie jomis naudojasi pažeisdami „Microsoft“ teises. Be to, kompanijai „n5“ ir K.Ermanui uždrausta naudoti į „Microsoft“ panašius prekių ženklus.

K.Ermanas teismą tikino, kad 2009 metais, kuomet buvo užfiksuoti pažeidimai, tinklalapio valdymą „n5“ perleido Seišeliuose registruotai bendrovei „Vitality International Investment“. Todėl teismo jis prašė atsakovais byloje įvardinti šią bendrovę.

Tačiau „Microsoft“ pavyko teismui įrodyti, kad šis sandoris buvo fiktyvus, o „n5“ ir K.Ermanas liko faktiniais svetainės savininkais.

„Byloje yra įrodymai, kad jie toliau valdo šią svetainę, o perleidimo sutartis pripažinta atmestina. Šis sandoris pripažintas niekiniu, todėl „n5“ ir K.Ermanas laikytini tinkamais atsakovais“, – sakė O.Gasiulytė.

Ji pastebėjo, kad sutartis su „Vitality International Investment“ buvo sudaryta lietuvių kalba, nors šią kompaniją valdantis asmuo yra nelietuvis ir net nėra lankęsis Lietuvoje. Be to, remiantis domenų vardų registro duomenimis, įmonė „n5“ iki 2010 metų lapkričio valdė domeną Linkomanija.net.

Taigi „n5“ laikytina faktine svetainės valdytoja, o įsigaliojus teismo sprendimui ją privalės uždaryti.

K.Ermanas teigia kol kas teismo motyvų negavęs, todėl nežino, ar nutartį skųs aukštesnės instancijos teismui. Tai jis gali atlikti per 30 dienų.

„Microsoft“ į teismą dėl autorių teisių pažeidimo kreipėsi dar 2009 metais. Korporacija nurodė, kad svetainėje Linkomanija.net galima neteisėtai atsisiųsti jos sukurtų kompiuterinių programų.

Autorius: Gediminas Gasiulis | Šaltinis: 15min.lt

16 komentarai (-ų)

 1. Linas parašė:

  baisu tai girdėti..

 2. k parašė:

  nieks svetaines neuzdarys, nes ji nera talpinama Lietuvoje.

  • guru parašė:

   niekas teisinės pagalbos galimybių šiam pasauly neatšaukė. pateiks prašymą kam reikia, užlenks tą domeną ir viskas. galės linkomanija kilnotis po visą pasaulį, jei finansai leis ir jei kas kalėjime kompiuterį duos

 3. Ignas parašė:

  Vat man labai įdomu, kiek kompetencijos teisėja O.Gasiulytė ( http://www.teismai.lt/lt/teisejai/?tid=262 ) turi IT srityje

 4. exonn parašė:

  kova su vėjo malūnais

 5. Remigijus parašė:

  Man su tais nelegalumais – juokas ima. Gi visi naudoja tą prakeiktą nelegalią programinę įrangą, visi pumpuoja filmus ir muzika t.t.. Ir pas pačių Microsoft atstovų – rastume tos nelegalios programinės ar kokios kitos įrangos, tikrai rastume, jų namuose . Telefone, kokia muzika parsiūsta, ŠIMTAS PROCENTŲ !!! VISI ESAME „NEKELTI“. Čia oficialiai apsimetam angelais ir visiems gerai. Ir tie patys policininkai, kai neturi ką veikti sėdi mašinoj ir parsipumpavę filmą – žiūri, ar koks pasienietis… Esu dirbęs keliuose įmonėse, juose – taip pat būtą nelegalios programinės įrangos, smulkios, bet vistiek.
  UŽ NEKALTYBĘ ! Taika.

  • Marco parašė:

   100 % PRITARIU TAU!

  • Karvė parašė:

   Nespęskite pagal save. Tikrai yra daugybė žmonių, kurie įsigyja legalius produktus arba naudoja nemokamus. Jų yra ir Lietuvoje, bet užsienyje netgi didelė dalis. Ir tai, kad pas juos galima rasti kokią atsitiktinę piratinę dainą, visiškai nereiškia, kad jie yra piratai, tai yra tiesiog atsitiktinumai.

 6. Nepatenkintas parašė:

  Pagaliau MS papjovė tą Linkomaniją! Dabar torrent.lt monopolizuos rinką!

  • Marco parašė:

   nebesvaik jei taip nutiks ateis galas ir kitiems…

   • smilga parašė:

    Piratavimo kaip ir upės bėgimo – nesustabdysi, atsiras kitų būdų.

 7. komentorius parašė:

  Jei nieks ne „piratautų“ kažin ar m$ windows būtų pirmaujanti OS…

  • Karvė parašė:

   Jei MS bent viešai nekovotų su tuo piratavimu (o tikrai, juk ne persistengia, galėtų normaliai išjungti), tai ir tie, kurie dabar perka nebepirktų ir naudotų nemokamai. Čia yra rinkodaros balansavimas ir MS šiuo atžvilgiu jį vykdo tobulai.

   • anstolis parašė:

    Visiškai pritariu dėl rinkodaros. Jei Microsoft slapčia patys įdeda produkciją į torrent’us, tai kabinėjimasis prie torrent’ų tėra tik viešoji akcija ir milgos putimas naujienas skaitantiems žmogeliams.
    Rinkoj kaip ir kare – visos priemonės pateisinamos (tik ne visada viešinamos).

 8. BigR parašė:

  Įdomu kiek laiko praeis kol uždarys Linkomaniją 😀 Vargu ar taip jie padarys 🙂

 9. Anon parašė:

  Uždarys linkomanija.net tai atsiras koks Linkomanija.org.


Kitos kategorijos naujienos