THQ užpildė bankroto procedūrai skirtus popierius


Įdomu, ar tik nepasibaigs THQ bankroto proceso pradžia vėlesniu nokautu?

Įdomu, ar tik nepasibaigs THQ bankroto proceso pradžia vėlesniu nokautu?

Nors gandai apie kieno nors greitą žūtį itin konkurencingoje žaidimų industrijoje girdimi gana dažnai, tačiau ne veltui sakoma, kad ugnies be dūmų nebūna. Štai ir su kompanija THQ. Iš pradžių jos atstovai apie sunkius laikus atsakydavo napoleoniškuoju „gandai apie mano greitą mirtį yra smarkiai perdėti“.

Vėliau, prasidėjus praktikai nuolat atidėti kai kurių projektų debiuto datas, gandai ėmė po truputį tvirtintis, kai buvo atsisakyta projekto Warhammer 40000: Dawn of War ir atleista virš šimto žmonių. Galų gale pati kompanija pripažino, kad jos finansų „romansų nedainuoja“, tad teko imtis eilinių personalo sumažinimo procedūrų. Kartu pradėta aktyviai siūlyti nuolaidas įvairiems žaidimams bei jų komplektams – neseniai platintas žaidimų rinkinys Humble Bundle per gana trumpą laiką kompanijai uždirbo 5 mln. JAV dolerių, tačiau to pasirodė negana.

Pranešama, kad kompanija THQ jau užpildė bankroto procedūrą numatančius dokumentus. Kol procesas tęsis, kompanija turėtų dirbti įprastu režimu, o visi žaidimai, kurie suplanuoti išleisti (bent jau 2013 metais), yra kuriami toliau. Teigiama, kad tuo pačiu metu ieškoma investuotojų – pirkėjų, kurie po savo sparneliu priglaustų pačią THQ bei jos  keturias studijas – Vigil Games, THQ Wireless, THQ Digital Studios Phoenix ir Volition Inc. Šaltinių teigimu, THQ jau gavo $37.5 mln. kreditą iš kompanijos Clearlake Capital Group bei banko Wells Fargo. Šiuo metu THQ turto vertė siekia $204.8 mln., tuo tarpu skolos – $248.1 mln., tačiau kompanijos atstovai tikina, kad dėl pradėtos bankroto procedūros neketina mažinti darbuotojų skaičiaus.

Priminsime, kad leidėjas THQ jau yra anonsavusi ne vieną projektą, tarp kurių galima paminėti South Park: The Stick of Truth (kūrėjai – Obsidian Entertainment), Company of Heroes 2 (kūrėjai – Relic Entertainment), Metro: Last Light (kūrėjai – 4A Games), Homefront 2 (kūrėjai – Crytek) bei Saints Row (kūrėjai – Vigil Games). Taip pat pradėti kurti dar neanonsuoti projektai, kuriais užsiima THQ Montreal ir Turtle Rock Studios.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos