Tim Cook mano, kad šiuolaikinė televizija – visiška atgyvena


Kompanijos Apple vadovas Tim Cook, resurso VentureBeat teigimu, išsakė savo negailestingą nuomonę apie tą televiziją, kuri egzistuoja dabartiniu pavidalu.

Apple generalinio direktoriaus teigimu, šiuolaikinė televizija – tai praeities palikimas: „Kai aš ateinu į svečių kambarį ir įjungiu televizorių, man atrodo, kad persikeliu laiku atgal maždaug 20 – 30 metų. Ši sritis mums yra labai įdomi. Ką nors daugiau pasakyti negaliu“.

Tokiu būdu, Apple galva tiesiogiai patvirtino jo valdomos kompanijos susidomėjimą interaktyvia televizija. Gandai apie tai, jog „obuolinė“ imperija kuria firminį televizorių, sklando tikrai seniai. Naujasis TV įrenginys, šaltinių teigimu, bus susietas su Apple online tarnybomis: žiūrovai galės parsisiųsti įvairaus multimedia turinio, įskaitant muzikos ir filmų. Specialios vartotojo sąsajos dėka bus galima bendrauti socialiniuose tinkluose, atlikti paiešką Internete ir t.t.

Analitikai prognozuoja, kad kompanija Apple savo „protingus“ televizorius turėtų pristatyti 2013 m. lapkričio mėnesį. Tokių TV įstrižainė sudarys nuo 42“ iki 55“, o kaina svyruos nuo 1500 iki 2000 JAV dolerių.

Kokiu būdu Apple ketina debiutuoti TV rinkoje, kompanija neatskleidžia, tačiau tokių planų neslepia pagrindinis jos partneris iš Azijos – kompanija Foxconn. Anksčiau buvo pasirodę gandai, kad bus ketinama įsigyti vokiečių TV gamintoją Loewe, tačiau Apple jau spėjo visa tai paneigti. Savo ruožtu, Foxconn jau garsiai kalba apie televizorių segmento įsisavinimą: atitinkama produkcija greitu metu bus pradėta pardavinėti Taivano rinkoje, taip pat kalbama apie trijų kompanijos Sharp gamyklų įsigijimą Japonijos teritorijoje, o Foxconn generalinis direktorius jau dabar valdo pusę Sharp gamyklos, kuri gamina pažangiausius TV ekranus, taigi invazija į sau naują rinką Apple greičiausiai vykdys per savo ilgametį partnerį.

Sunku pasakyti, ką tokio revoliucinio Apple galės pasiūlyti TV sferoje, jei šiuolaikiniai televizoriai Apple vadovui atrodo pasenę keliais dešimtmečiais. Susieti su televizoriumi visą iTunes infrastruktūrą? Suteikti televizoriams Ultra HD raišką ir sensorinę vartotojo sąsają? Reikia tikėtis, kad kiti metai atsakys į šiuos klausimus.

5 komentarai (-ų)

 1. Bulius parašė:

  O ka Apple pasiulys ? Ogi savo iTunes kur uz bet koki paziurejima mokesi . O kas juos pirks zinoma tik Apple fanatai ir jau dabar durniui aiku , kad jie sauks kad Apple TV nera lygiu . Apple Iphonai pies 3- 5 metus buvo wow ir neturejo lygiu , o dabar ? Juokas ima dar is tu kurie juos dar bando tokiais padaryti savo kalbomis .

 2. iMngs parašė:

  O ko tu cia taip savo makaule suki? Kas nori perka iphone, kas nori samsung, kiti nokia ir t.t. Is taves irgi juokas ima kaip tu susirupines tais kuriem patinka iphone;)

  • TROJAN parašė:

   Teisingai, skonio reikalas:) Nezinau is kur pas ju tokia nepykanta iPhonam:)

 3. TROJAN parašė:

  Na turbut bus Apple TV paciam telike, bet tai kas nores tas pirks tuos filmus, as tureciau belekiek pinigu irgi pirkciau:) Kolkas sunku isivaizduoti ka jie gali padaryti tokio revoliucinio, turbut tures kazka panasaus i Siri, aisku dizainas bus grazus:) jeigu ir TV darys aliuminio korpuso gerai turetu atrodyti:)

 4. Nerijus parašė:

  Nors esu Android salininkas, bet manau, kad betkoks technologinis postumis pirmyn yra sveikintinas. Nesvarbu ar ta postumi padare Apple ar Nokia ar Google… 🙂 Tik konkurencijoje gimsta geriausios idejos 😉


Kitos kategorijos naujienos