Trečdalis visų Android įrenginių parduodama Kinijoje


Kinija yra ne tik didžiausia pasaulio šalis pagal gyventojų skaičių, tačiau ir didžiausia įrenginių su Google mobilia operacine sistema Android vartotoja. Ekspertai iš kompanijos Informa suskaičiavo, jog iki 2012 m. pabaigos visame pasaulyje bus parduota apie 786 mln. įrenginių su Android, o tai yra 45% daugiau, nei 2011 m. Jei atsižvelgti tik į Android išmaniuosius telefonus, tai jų iki metų pabaigos bus parduota apie 461 mln. vienetų, ir net trečdalis jų bus nupirkta Kinijoje.

lg-gw880-ophone-android

Kinų rinkos pirmavimas atrodys dar įspūdingiau, jei atsižvelgtume į tai, kad antroje vietoje likusi vartotojiškos visuomenės etalonas – Jungtinės Valstijos – užima tik 11% Android rinkos, taigi atotrūkis yra tikrai esminis. Kartu nemaži parduotų įrenginių skaičiai demonstruoja ir didelį Android kaip mobilios platformos populiarumą apskritai, o tai parodo nuolat ruošiamos kompanijos IDC ataskaitos: šių metų III ketvirtyje 75% visų išmaniųjų telefonų veikė su Android, o tai yra 57,5% daugiau, nei per analogišką 2011 m. laikotarpį.

Google konkurentams toks rodiklis turėtų tapti labai grėsmingu ženklu, kadangi tokioje milžiniškoje rinkoje, kaip Kinija, Apple iOS dalis sudaro vos 5%, remiantis šių metų rezultatais, tuo tarpu Microsoft operacinė sistema Windows Phone apskritai čia tenkinasi tik 1%. Antra vertus, kompanijai Apple dar gali ateiti geros dienos: štai vien per pirmas tris iPhone 5 pardavimų dienas buvo realizuota2 mln. šių išmaniųjų telefonų. Ir tai bene vienintelė platforma, kuri gali atkąsti Android rinkos dalies, kadangi Windows Phone, nors ir atakuodama visais frontais (Microsoft partneriai siūlo tiek biudžetinių, tiek aukštos klasės išmaniųjų telefonų), niekaip negali rimtesniu Android ir iOS konkurentu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos