Privati kompanija turistus į Mėnulį nuskraidins 2020 m.


Kompanijos SpaceX galva Elon Musk vis dažniau kalba apie tai, kaip po kurio laiko kai kurie žmonės galės pasiekti Marsą vos už 0,5 mln. JAV dolerių. Tačiau rimtų kosmines keliones ruošiančių kompanijų tikrai netrūksta – ne viena SpaceX diriguoja šioje srityje. Štai kompanija Golden Spike ketina padėti visiems norintiems (ir išgalintiems) žengti į Mėnulį. Aišku, pėdų pastatymas ant vienintelio natūralaus Žemės palydovo kainuos tikrai nemažai.

Planas labai paprastas: valstybė arba privatūs investuotojai sumoka 1,4 mlrd. JAV dolerių už tai, kad jų astronautas būtų priimtas į kosminį laivą, o šis jau 2020 m. ruošiamas kelionei į Mėnulį. Golden Spike vadovo Alan Stern teigimu, kompanija naudos kosminius laivus, kuriuos sukurs kitos  kompanijos ar jų grupės. Vėliau jie siūlys įvairioms valstybėms sumokėti nurodytą sumą už tai, kad jų piliečiai nuskristų į Mėnulį.

Ekspediciją sudarys kelionė iš kelių etapų: iš pradžių kelios raketos išves kosminį laivą į Žemės palydovo orbitą, vėliau dar kelios raketos keleivius pristatys į specialų, nusileidimui skirtą modulį bei po visko grąžins atgal į orbitą. Dabar Alan Stern teigia, jog jam dar reikia detalizuoti veiksmų planą, todėl būsimos kelionės perspektyvos vis dar miglotos. Antra vertus, tiksli informacija bus žinoma ir publikuota viešai jau 2013 m., tad norintiems paskraidyti už Žemės orbitos ribų jau dabar reikia galvoti apie reikiamą pinigų sumą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos