Valve nusprendė konkuruoti su XBOX 720 ir PlayStation 4


Režimas Big Picture, kurį Valve įdiegė į savo el. distribucijos sistemą Steam šių metų rugsėjo mėnesį – tai tik pirmas etapas. Kompanijos Valve vadovo Gabe Newell teigimu, 2013 m. atsiras galimybė įsigyti kompiuterių, sertifikuotų specialiai sistemai Steam. Pirmą kartą gandai apie tokią galimybę buvo pasirodę dar 2012 m. kovo mėnesį.

Trumpame interviu resurso Kotaku redaktoriui kompanijos Valve galva renginyje Video Game Awards 2012 leido suprasti, kaip asmeninį kompiuterį padaryti labiau tinkamą svečių kambariui. Jis teigė, jog vartotojų reakcija į naują, optimizuotą televizoriui Steam Big Picture sąsają yra daug geresnė, nei buvo tikėtasi anksčiau, o kitu kompanijos žingsniu taps Steam pasirodymas Linux platformoje (pagaliau baigsis Beta stadija) ir Big Picture perkėlimas į šią operacinę sistemą, o tai suteiks Valve daugiau erdvės, kuriant savo aparatinę įrangą. Vis tik Valve šiuo metu pasiruošusi pagarsinti tik artimiausius planus, kurie šiuo metu yra įgyvendinimo stadijoje.

Gabe Newell taip pat tikisi, kad 2013 m. kompanija pradės pardavinėti savo kompiuterius – tai bus konfigūracijos, kurias reikės jungti prie televizorių, o Steam veiks „tiesiai iš dėžutės“. Tikėtina, kad komplekte bus galima rasti ir žaidimų kontrolerį (pastarasis greičiausiai taip pat bus Valve gamybos), o jam ir bus skirtas Big Picture režimas. Ir, turbūt, pats svarbiausias dalykas: Valve vadovas pranešė, kad jo kompanija pradės konkurencinę kovą su naujos kartos Microsoft Xbox 720 ir Sony PlayStation 4 konsolėmis.

Aš manau, kad pagrindiniu vartotojų ir programinės įrangos kūrėjų noru, kalbant apie asmeninius kompiuterius, yra daug draugiškesnė aplinka“, – teigė Gabe Newell. „Tuomet jiems nereikės dalinti savo pasaulio ir galvoti: „Kodėl mano draugai – svečių kambaryje, kodėl mano video – svečių kambaryje, atskirai nuo viso kito?“ Taigi tam tikra prasme mes stengiamės apjungti šias aplinkas“.

Valve vadovas pranešė, kad jis tikisi pamatyti panašaus pobūdžio konfigūracijų iš skirtingų kompanijų: „Mes padarysime tai, tačiau taip pat mes galvojame, kad ir kiti seks mūsų pėdomis“. Tam, kad asmeninis kompiuteris būtų paverstas kažkuo panašiu į žaidimų konsolę, būtina turėti standartizuotą įrangą, leidžiančią kūrėjams tikėtis atitinkamų aparatinių galimybių ir konkretaus gyvavimo ciklo.

Mūsų įranga gaus labai gerai kontroliuojamą aplinką, žmonės gaus sprendimą, kuris bus tinkamas eksploatuoti iš karto. Štai ko reikia žmonėms jų svečių kambariuose. Jei jūs norite didelio lankstumo, jūs visuomet galėsite įsigyti bendro naudojimo kompiuterį“, – pažymėjo Gabe Newell ir pridūrė: „Malonia asmeninio kompiuterio ypatybe yra tai, kad skirtingi žmonės gali išsirinkti įvairiausius sprendimus, vartotojai gali surasti tai, kas jiems tinka geriausiai“.

Paklaustas apie tai, kokia tipo programinius darbus šiandien vykdo kompanija Valve, Gabe Newell nedavė tikslaus atsakymo, tačiau pakartojo, jog jie darbuojasi prie naujos kartos „varikliuko“ bei prie naujos kartos žaidimų konsolių. „Tikiuosi, visa tai perspektyvoje mums suteiks tikrai įdomių galimybių“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos