Vienas iš alaus ingredientų apsaugos vaikus nuo bronchito


Panašu, jog garsaus mūsų kalbininko Jono Jablonskio posakis „Alus gerti sveika“ tam tikra prasme gali būti pritaikytas visuotinai, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus. Štai vieno iš pagrindinių alaus ingredientų vartojimas dideliais kiekiais gali apsaugoti mažus vaikus nuo žiemą dažnai pasitaikančių peršalimų ir netgi kai kurių rimtų susirgimų, praneša naujienų agentūra AFP.

Kalbama apie kartumyną (dar vadinamą humulonu) – cheminį elementą, esantį apyniuose, kuris yra plačiai naudojamas aludarių, kad gėrimui būtų priduotas kartus prieskonis. Pasirodė, jog šis chemikatas gali suteikti efektyvią apsaugą nuo oru plintančių virusų, galinčių susargdinti sunkia pneumonijos, bronchito forma, taip pat sukelti nemažai kvėpavimo problemų vaikams bei paaugliams.

Įdomu tai, kad vakcinos nuo tokių virusų neegzistuoja. Virusas dažniausiai plinta žiemą, jis dažnai tampa suaugusių žmonių peršalimo priežastimi.

Tyrimus su kartumynais atliko mokslininkai iš Sapporo medicinos universiteto (Japonija). Jų teigimu, aluje yra tiek nedaug kartumynų, kad antivirusinio efekto gavimui žmogui reikėtų išgerti maždaug tris dešimtis 350 ml alaus skardinių. Dabar specialistai bando išsiaiškinti, ar galima kartumynų dėti į maistą ir bealkoholinę produkciją. Antra vertus, yra kita problema: kartus medžiagos skonis labai nepatinka vaikams, taigi mokslininkams dar teks padirbėti prie skonį koreguojančių medžiagų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos