Volvo bepiločiai automobiliai rinkoje turėtų pasirodyti 2014 m.


Kompanija Volvo pelnytai vadinama vienų iš saugiausių pasaulyje transporto priemonių gamintojų, o kad pateisintų savo reputaciją, švedai jau nuo 2020 m. ketina pradėti gaminti automobilius, kuriuos vairuojant rizika gauti traumą bus labai ir labai maža. Kadangi daugumoje kelių eismo incidentų įvyksta dėl žmogiškos klaidos, tuo efektyviausiu būdu apsaugoti žmogų yra jos, kaip rizikos faktoriaus, pašalinimas. Pati saugiausia transporto priemonė judės apskritai nesikišant vairuotojui.

Daugelis automobilių gamintojų šiuo metu dirba prie bepiločių automobilių kūrimo, ir netgi Google, kuri anksčiau neturėjo jokių sąsajų su automobilių industrija, taip pat kuria savo projektą. Vis tik kompanijos Volvo atstovai įsitikinę, jog jie taps pirmuoju prekiniu ženklu, kurie pristatys rinkai pirmąjį pasaulį automobilį su autopilotu. Bevielio ryšio dėka automobiliai „bendraus“ tarpusavyje, kiekvienai transporto priemonei taip bus išskiriama tik jam skirta vieta kelyje, tokiu būdu papulti į eismo įvykį bus labai sudėtinga.

Pirmasis serijinis Volvo automobilis su pažangia technologija turėtų debiutuoti jau 2014 m., o važiuodamas autonominiu režimu jis galės įsibėgėti iki 50 km/h, o viso to pilnai užtenka, kad praktikoje būtų įrodytas naujos galimybės efektyvumas. Beje, tai nėra vienintelis švedų autogamintojo projektas: anksčiau Volvo atlikinėjo sistemos SARTRE bandymus, kuri leidžia kolonoje esantiems automobiliams judėti iki 85 km/h.

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    „Bevielio ryšio dėka automobiliai „bendraus“ tarpusavyje“ – kažin kaip toks automobilis bendraus, kai aplink bus senesni auto be tos sistemos?


Kitos kategorijos naujienos