Platforma WebOS gali gauti antrą gyvenimą


Keletas entuziastų organizavo projektą Phoenix International Communications, kuri bus skirta „operacinės sistemos webOS atgaivinimui“.

HP TouchPad su WebOS – puikus debiutas ir tokia pat „puiki“ pabaiga

Priminsime, kad platforma WebOS iš pradžių gimė tarp kompanijos Palm sienų. Vėliau Palm buvo praryta kompiuterių industrijos giganto – korporacijos Hewlett-Packard, kuri už pirkinį sumokėjo $1,2 mlrd. Iš pradžių naujasis savininkas į WebOS dėjo tikrai dideles viltis, planuojant šią operacinę sistemą diegti į firminius planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, netgi spausdintuvus.

Vis tik 2011 m. rugpjūčio mėnesį kompanija HP pranešė, jog nutraukia WebOS pagrindu sukurtų produktų pardavimus, kadangi buvo nusivilta nedideliais planšetinių kompiuterių TouchPad pardavimais. Pastarieji buvo sparčiai išparduoti praktiškai už savikainą, o tai buvo ženklas, kad ir pati operacinė sistema skaičiuoja savo paskutines dienas. Po ilgų svarstymų platforma buvo perduota Open Source bendruomenei, kuri pradėjo įgyvendinti savo projektą – Open webOS.

Visai neseniai paaiškėjo, jog entuziastai iš Phoenix International Communications ketina optimizuoti webOS, kad ši tiktų šiuolaikiniams išmaniesiems telefonams. Pirmasis žingsnis – priversti platformą veikti kaip aplikaciją šiuolaikiniuose Android telefonuose. Pranešama, kad operacinė sistema jau sėkmingai darbuojasi išmaniajame telefone Nexus S, tačiau veikimo sparta vis toli nuo pageidaujamos.

Galutinis Phoenix International Communications tikslas – išleisti serijinį „protingą“ telefoną su WebOS. Planuojama, jog per trejus metus rinkoje pasirodys biudžetinio ir vidutinio lygmens mobilūs įrenginiai, tuo tarpu vėliau dienos šviesą galėtų pamatyti ir galingesni modeliai.

Kad būtų gauta reikiamų piniginių injekcijų projekto startui, entuziastai ketina kreiptis į gerai pažįstamą kolektyvinio finansavimo sistemą Kickstarter. Preliminariais duomenimis, pradžiai reikės mažiausiai $180 tūkst. Kaip įprasta, jei projektas bus prafinansuotas, užsakymą gaus kol kas neįvardijamas kinų mobilių įrenginių gamintojas.

Antra vertus, ne vienas ekspertas labai abejoja sumanymo sėkme: rinkoje nuolat auga operacinės sistemos Android populiarumas, stiprios iOS pozicijos, tuo tarpu trečiu rimtu žaidėju žada tapti Windows Phone, kuri bandys įrodyti, kad trečias taip pat reikalingas. Tokiu būdu, webOS rinkos perskpektyvos tikrai ribotos, nebent bus bandoma taikyti į labai konkretų segmentą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos