Windows 7 – populiariausia operacinė sistema, Windows 8 – kažkur gale


Kompanija NetMarketShare publikavo statistinius duomenis, kurie rodo, jog Microsoft operacinė sistema Windows 7 išlieka populiariausia pasaulyje programine platforma. Iš viso statistikoje dalyvavo 18 varžovų, tarp kurių jau yra ir Windows 8. Pastarosios rezultatai yra gana kuklūs – ši OS užima aštuntą vietą su 1.09% rinkos.

Reitingo lydere ir toliau išlieka Microsoft operacinė sistema Windows 7, jai tenka 44.71%. Savo ruožtu, labai nenoriai krenta jau vienuoliktus metus skaičiuojančios Windows XP pozicijos: ji įsitvirtinusi antroje vietoje ir su 39.82%. Trečioje vietoje atsidūrė Windows Vista su 5.70%. Už jų išsidėsčiusios įvairios Mac OS X versijos, Linux, Windows 8, o reitingo dugne atsidūrė vis dar naudojama Windows 98 su 0.01% rinkos.

Dar trys operacinės sistemos – Mac OS X Mach-O, Windows 8 RT Touch ir Windows ME – apskritai parodė nulinius rezultatus. Žinoma, apie Windows 8 pasiekimus dar labai anksti ką nors tiksliai pasakyti, kadangi šios operacinės sistemos žygis į rinką trunka vos mėnesį, nors Microsoft jau išreiškė savo pageidavimą (su priekaišto prieskoniu), kad kompiuterių gamintojai galėtų labiau pasistengti – juk Windows 7 debiuto metu jie buvo žymiai geriau pasiruošę.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos