Kompiuterių gamintojai: Windows 8 pardavimai – patenkinami


Microsoft kalboje jau girdisi optimistinė gaida, tačiau gamintojai su tuo nesutinka (engadget.com nuotrauka)

Praėjusią savaitę pasirodė tikrai nemažai informacijos apie operacinės sistemos Windows 8 populiarumą ir pardavimų statistiką. Pati Microsoft, iš pradžių buvusi neva nepatenkinta pardavimų lygiu, vėliau pranešė apie 40 mln. parduotų Windows 8 kopijų, o tai viršija Windows 7 pasiektą pardavimų lygį per pirmą debiutinį mėnesį. Ar tai reiškia, kad viskas klostosi teigiama linkme?

Vienas iš aukštas pareigas užimančių kompanijos ASUS pareigūnų žurnalistams pareiškė, jog kompiuterių su Windows 8 paklausa „šiuo metu nėra tokia, kokios norėtųsi“. Šią nuomonę patvirtina ir kompanijos NPD Group analitikai, kurių tyrimo duomenys rodo, kad spalio mėnesį kompiuterių su OS Windows pardavimai krito maždaug 21%. El. parduotuvės Best Buy atstovai taip pat išsakė savo nuomonę: teigiama, jog šiuo metu egzistuoja komponentų, skirtų Windows 8 kompiuteriams, trūkumas, o ypač tai stebima sensorinių ekranų segmente.

Savo pozicijas išsakė ir kitų kompanijų atstovai. Visi jie sutinka su nuomone, kad kompiuterių su nauja Microsoft operacine sistema pardavimai atitinka prognozes (nors jos ir nėra labai optimistinės). Toshiba vadovybės manymu, Microsoft duomenys yra pernelyg optimistiniai, nors iš esmės Windows 8 populiarumo lygis ir yra patenkinamas. Taip pat kalba ir Sony bei Dell atstovai, nors ir nepateikė oficialių skaičių, kiek gi šiuo metu parduota Windows 8 kompiuterių bei kokios prognozės 2013 m.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos