Windows 8 populiarėja lėčiau, nei Windows Vista


Praėjo du mėnesiai po operacinės sistemos Windows 8 debiuto, ir jau galima kalbėti apie tam tikrą šios programinės platformos populiarumo statistiką. Tiesa, analitikų kompanijos Net Applications gauti duomenys kompanijos Microsoft tikrai nenudžiugintų. Remiantis naujausia informacija, Windows 8 šiuo metu tvirtai laikosi įsikibusi lėčiausiai populiarėjančios Microsoft operacinės sistemos titulo, atėmusi jį iš Windows Vista, kurią kritikavo visi, kas tik netingėjo.

Windows_8_update_Dec_2012

Taigi gruodžio 22 d. statistika rodė, kad Windows 8 užima vos 1,6% visų sistemų, įskaitant stacionarius ir nešiojamus kompiuterius. Palyginimui: per minėtą laikotarpį, t.y. praėjus debiutui beveik dviem mėnesiams, Windows Vista dalis sudarė 2,2% visų kompiuterių. Dar blogiau yra tai, jog per antrąjį mėnesį Microsoft naujoko dalis išaugo vos 0,4%, taigi populiarumo augimo dinamika jau spėjo sulėtėti. Savo laiku Windows Vista per antrą mėnesį, atvirkščiai, savo rinkos dalį padvigubino. Jei atsižvelgtume į visų tipų įrenginius, įskaitant išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir žaidimų konsoles, Windows 8 rinkos dalis būtų dar mažesnė – 1,4%.

Nežiūrint į ne visai džiugius pirmus debiuto mėnesius, analitikams nė į galvą neateina mintis lyginti naująją Microsoft operacinę sistemą su Windows Vista. Kol kas rinkos lyderiu yra Windows 7 su 45,6%, už jos yra jau virš dešimtmečio skaičiuojanti Windows XP su 39%. Kompanijai Microsoft nesėkminga metų pabaiga daugiausia susijusi asmeninių kompiuterių pardavimų mažėjimu, kuris 2012 metų spalį, lyginant praėjusiu metų analogišku laikotarpiu, buvo 13% mažesnis. Taigi nenuostabu, kad ir Windows 8 pardavimai buvo menkesni, nei tikėtasi.

6 komentarai (-ų)

 1. Egidijus parašė:

  Nesąmonė visiška pratinti naudotis tapšnojimų valdymu prie normalių darbinių kompiuterių. Windows 8 laukia blogesnis už Vista likimas. Tas pats atsitiko ir su Ubuntu unity aplinka

 2. BigR parašė:

  Manau daugelis jau is anksto suprato, kad win 8 neprilips vos tik pamate kas joje slypi.

 3. Tomas parašė:

  Daba po naujako darbe pastato visus kompus su win 8. Toks niekam netinka softas kad nesu mates kasko net panasaus. Anksciau sedejom su WIN 7 ir laimingi buvom kol nepradejo keisti i 8.

  • BigR parašė:

   Ir teks dabar jum atsiprasant krustis norint issiaiskinti kaip dirbti su naujais windowsiukais. 🙂

   • Anon parašė:

    Naudoju Win 8 jau daugiau nei 3 menesius ir nematau, ka ten reik ismokti naujo. Sunkios buvo pirmos 2 valandos po irasymo kol pripratau, bet kai keitesi xp i 7 irgi is pradziu buvo visi nepatenkinti.

 4. Remigijus parašė:

  Tendencija, kad kas antras Microsoft OS yra geras, po Windows 8 išeis – „geras“. To ir palinkėčiau Microsoft.
  P.S. Čiupinėjau aš tuos Windows 8, nėra jie tokie blogi, aišku, neteko su jais „gyventi“, o čiupinėti ir „gyventi“ su OS yra skirtinga patirtis.


Kitos kategorijos naujienos