Windows 8 tampa optinių diskų įrenginių žudiku


Windows 8 įrenginiai su sensorine sąsaja, įvairių tyrimų duomenimis, išlieka ta produktų su šia Microsoft platforma kategorija, kuri ne tik parduodama ne blogiau nei tikėtasi, tačiau netgi žymiai lenkia ankstesnes prognozes. Gamintojai galėtų parduoti netgi daugiau, jei neatsiremtų į komplektuojančių dalių deficitą – visų pirma, į sensorinių ekranų trūkumą.

ultrabooks-windows8

Taivaniečių puslapis DigiTimes pažymi dar vieną tendenciją – pradėjus diegti Windows 8, nešiojamų kompiuterių gamintojai vis rečiau savo produktuose naudoja optinių diskų įrenginius. Kaip taisyklė, panašaus sprendimo priežastimi tapo banalus taupymas – sensorinį sąsaja nešiojamą kompiuterį pabrangina apie $50-60, taigi dėl galutinės kainos sumažinimo gamintojai dažnai atsisako optinių diskų įrenginio. Antra vertus, tai leidžia sumažinti nešiojamo kompiuterį storį bei svorį, taigi vieniems toks poelgis gali atrodyti kaip minusas, tačiau kitiems tai bus akivaizdus pliusas.

Dabar tik 60% naujų nešiojamų kompiuterių turi optinių diskų įrenginius, tuo tarpu Windows 8 ekspansija dar labiau paskatins šią tendenciją. Didžiausi konservatoriai – tai JAV ir Europos vartotojai, šie sunkiausiai skiriasi su optinių diskų įrenginiais, tačiau  paskutiniu metu gamintojai pastebi, kad ir čia yra postūmių teigiama linkme. Besivystančiose šalyse nešiojamų kompiuterių su ODD dalis taip pat nemaža, tačiau tendencijos neleidžia šių įrenginių gamintojams būti ramiems dėl savo ateities.

Lygiagrečiai tinklalapis Computerworld publikavo ekspertų iš kompanijos NPD Group komentarus. Pastarieji bando suprasti priežastis, kodėl Microsoft bando anksčiau laiko išplėsti planšetinių kompiuterių Surface pardavimų geografiją. Viena iš hipotezių – visai ne didelė šių įrenginių paklausa, kaip tai bando parodyti Microsoft, o noras išgelbėti situaciją dėl vangios paklausos (sensorinį sąsaja vis tik nėra tokia populiari, kaip tikėtasi?). Be to, pardavimų geografijos plėtra leistų padidinti planšetinių kompiuterių realizacijos apimtis, kurios dabar nesiekia suplanuotų dydžių. Kaip ten bebūtų, pamatysime jau kitų metų pradžioje, o pirmoji informacija mus pasieks iš Australijos ir D. Britanijos, kurių mažmenininkai vieni pirmųjų galės pasiūlyti savo vartotojams planšetes Microsoft Surface.

2 komentarai (-ų)

  1. Marco parašė:

    Na nežinau optinis diskas kartais praverčia laptopui ,bet būtinas nėra jaučiu nelabai ir pajustume ,kad jo nėra

    • Karvė parašė:

      Greito Interneto laikais tikrai nepajustum. Arba pajustum kokį 1 kartą per 2 metus. Aš nei vienam komplektuojamam kompui nededu to įrenginio ir dar niekam nepritrūko. Turiu vieną kompą dėl atsargos, bet panaudojau per 3 metus neseniai pirmą kartą ir tai tik tam, kad lievam laptope buvo neįmanoma pasiekti BIOS (Lenovo kosmosas kažkoks) ir teko Win įrašinėti iš DVD.


Kitos kategorijos naujienos