Windows 8 – vienas didžiausių 2012 metų nusivylimų


Leidinys CIO Journal kreipėsi į dešimt informacinių technologijų ekspertų, kad galėtų išsiaiškinti jų nuomonę apie labiausiai diskutuojamus 2012 metų IT rinkos įvykius, kurie nepateisino vilčių – operacinę sistemą Windows 8, technologiją NFC ir „didelius duomenis“.

Windows 8 sulaukė daugiausia dėmesio iš visų šiemet pristatytų programinių produktų. Operacinėje sistemoje buvo peržiūrėta įprasta Windows vartotojo aplinka, kuri iš esmės pritaikyti sensorinius ekranus turintiems planšetiniams kompiuteriams bei ultrabookams.

Pirkėjas studijuoja planšetinį kompiuterį Surface RT firminėje Microsoft parduotuvėje Sietle (Kalifornija, JAV)

Pirkėjas studijuoja planšetinį kompiuterį Surface firminėje Microsoft parduotuvėje Sietle (Kalifornija, JAV)

Štai Bill Martin iš Royal Caribbean Cruises teigė: „Windows 8 negavo pasitikėjimo, o tai gana keista, kadangi aš naudojuosi Windows 8 planšetiniu kompiuteriu ir jis man patinka. Tiesiog operacinei sistemai nepavyko tapti impulsu verslo sektoriuje“.

Rob Lux iš Freddie Mac teigė, kad žmonės neskuba pirkti operacinės sistemos, pridurdamas, jog planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, sukurtų Windows 8 pagrindu, pasirodymas buvo rinkos sutiktas gana šaltai, lyginant su naujų iPhone ir iPad anonsu, kai žmonės tiesiog grūsdavosi eilėse, kad gautų kultinį „obuolinį“ produktą. John Meyers iš Bostono universiteto Medicinos centro mano, kad naujos Microsoft mažmeninės parduotuvės tokios panašios į Apple prekybos taškus, kad susidaro įspūdis, jog viskas nukopijuota.

Microsoft Windows marketingo padalinio vadovas Erwin Visser į situaciją su nauja operacine sistema žiūri gana optimistiškai. Jis teigė, kad produkto komercinė sėkmė atitinka lūkesčius. „Dirbdamas tiesiogiai su vartotojais ir studijuodamas didžiausių analitinių agentūrų ataskaitas, mes padarėme išvadą, kad didžiausios organizacijos paprastai per 9 – 18 mėnesių įvykdo produktų plėtros strategiją, visą tą laiką panaudodami testavimams, sertifikavimui ir planavimui, kol bus įdiegta nauja operacinė sistema“, – pranešė jis ir pridūrė, jog Microsoft per artimiausius keletą mėnesių tikisi pamatyti verslo sektorių pereinant prie Windows 8 arba bent jau Windows 7.

Bob Hughes iš McLarens teigia, jog vadovaujasi laukimo ir įvykių stebėjimo taktika. Jis pažymėjo, jog anksčiau šiais metais atlikti Windows 8 testai parodė šios operacinės sistemos lėtumą ir nepaslankumą. Vis tik jis nemažai tikisi iš planšetinių kompiuterių Surface bei jų suteikiamos glaudžios integracijos su esamomis Windows aplikacijomis, tačiau nesiryžta taip anksti tvirtinti, kad šis produktas nustums į šalį iPad. Bask Iyer iš Juniper Networks mano, kad dar ankstoka spręsti apie Windows 8, kadangi prieš ją –  labai sunki užduotis. „Mes visi įsimylėjome iPad. Tačiau reikia duoti Windows 8 laiko“, -teigė jis. Jeff Donaldson iš GameStop apskritai nusiteikęs viskame kame matyti teigiamus momentus: „Jei jai pasiseks – puiku, jei ne – yra eilė įvairių variantų“.

Microsoft prezidentas Steve Ballmer operacinės sistemos Windows 8 premjeroje spalio 26 d.

Microsoft prezidentas Steve Ballmer operacinės sistemos Windows 8 premjeroje spalio 26 d.

Kalbėdamas apie NFC, Bask Iyer iš Juniper Networks teigė, jog technologija gana plačiai paplitusi kai kuriuose Azijos regionuose: pavyzdžiui, Japonijoje vartotojai gali įsigyti gėrimų, pridėdama su NFC suderinamą telefoną prie gėrimų automato. Vis tik NFC nesugebėjo įsitvirtinti JAV, o tai nuvilia. Specialistas spėja, kad Jungtinėse Valstijose minėta technologija su adaptuojama panašiais tempais, kaip ir SMS žinutės, kurios Azijoje išplito daug greičiau. „Galbūt mes tiesiog atsiliekame mobilumo prasme“, – pažymėjo jis. Rob Lux iš Freddie Mac pažymėjo, jog Apple atsisakymas į iPhone 5 įdiegti NFC labai skaudžiai smogė šiai technologijai, tačiau jis tikisi, kad NFC vis tik išpopuliarės.

Kalbėdami apie „didelius duomenis“ (terminas, kuri aprašo didelių duomenų masyvų apdorojimo technologijas ir metodus, kurie leidžia gauti patogius analizei rezultatus, naudingą informaciją ir t.t.), ekspertai mano, jog ši tema patraukė daugiau dėmesio, nei ji to užsitarnauja. Ken Grady iš New England Biolabs teigė, kad labai nedaug mokslo srities kompanijų įsivaizduoja, kaip gauti naudos iš didelių duomenų. Jo žodžiais, didelis kiekis duomenų masyvams analizuoti skirtų instrumentų nereiškia, kad ši kryptis yra komerciškai sėkminga. „Visa tai yra daugiau pažadai, nei realybė“, – reziumavo Ken Grady. Antra vertus, neatmetama galimybė, kad didelių duomenų analizės įrankiai išpopuliarės labiau, kai tik bus sukurti efektyvesni instrumentai, gebantys ištraukti daugiau naudos iš nestruktūruotos informacijos.

3 komentarai (-ų)

  1. Nemanau parašė:

    Cia yra kazkieno didziulis piaras. Kogero apple kompanijos. Vis tik tie windowsai 8 yra gan vykes reikalas. Ir tikrai pazangesnis nei iki siol. Parduotuvese tikrai nemazas zmoniu susidomejimas naujaja OS.

  2. Karvė parašė:

    Aš tai irgi nematau jokių problemų – greičiau tik ekosistema kad vystytųsi ir daugiau programų būtų perdarytos prie naujo UI. Windows 7 irgi daugybė mano pažystamų skundėsi pradžioje, kai kurie dar dabar taskbare pavadinimus pasidarę, bet naudoja ir naudos. Ir kai kitą kartą adminas/remontuotojas instaliuos Windows 8, greičiausiai vėl niekas neklaus ir gaus priprasti.

    Jei progresas kabėtų ant eilinių vartotojų, tai mes vis dar vieni kitiems galvas kuokomis daužytume…


Kitos kategorijos naujienos