Steve Wozniak lygina iPad su senoviniu Apple II


steve_wozniak

Senokai pasitraukęs nuo korporacijos Apple reikalų, vienas iš jos įkūrėjų Steve Wozniak neretai kritiškai pasisako apie savo „vaiko“ gaminamą produkciją. Jis nesikuklina lyginti iPhone su kitais išmaniaisiais telefonais, atvirai išreiškia simpatiją Google Android, o jo komentarus teminė Vakarų žiniasklaida tikrai labai vertina.

Eilinį kartą pasidavęs savo prisiminimams, San Francisko mieste (Kalifornija, JAV) vykusiame renginyje Avaya, tinklalapio InfoWorld teigimu, Steve Wozniak palygino dabartinį planšetinį kompiuterį iPad su senoviniu kompiuteriu Apple II, pristatytu dar gūdžiais 1977 m. Analogijos esmė, tiesa, apsiribojo kai kurių „sudėtingų momentų“ planšetėje iPad nebuvimu, kurie būdingi šiuolaikiniams kompiuteriams – pavyzdžiui, paleisti keletą programų vienu metu negalima nei dabartiniame iPad, nei tuometiniame Apple II. Steve Wozniak teigimu, tai galima laikyti privalumu, kadangi tokiu kompiuteriu naudotis paprasčiau.

Konkurentai dabar aktyviai grasina Apple iPad pozicijoms – tai gali būti žalinga pačiai kompanijai iš Kupertino, mano vienas iš jos įkūrėjų. Savo laiku, tęsė savo mintį ponas Wozniak, jo draugas Steve Jobs žiūrėjo į Microsoft kaip potencialų programinės įrangos kūrėją Apple kompiuteriams. Tiesa, Steve Jobs labai nervino jo kolegos Bill Gates meilė „pigiems kompiuteriams“ (turima omenyje PC platforma).

Įdomu tai, jog Steve Wozniak laiko investuotoją Mike Markkula tuo žmogumi, kuri nurodė gairės kompanijos Apple vystymesi. Jei kompanija HP, kur Steve Wozniak taip pat darbavosi, judėjo į priekį savo inžinerinių idėjų dėka, tai Apple savo didžiausia stiprybe laikė marketingą. Mike Markkula buvo antrasis Apple generalinis direktorius, ir būtent jis, Steve Wozniak nuomone, apsprendė Apple plėtros vektorių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos