2013 m. Android kenkėjų padvigubės, bus ir Windows 8 virusų


Atsižvelgdami į 2012 m. tendencijas, kompanijos „Dr Web“ specialistai pabandė prognozuoti pagrindines šių metų tendencijas, kurios yra visiškai realios, nors ir gana bauginančios.

Pažymima, kad 2013 m. augs operacinei sistemai Mac OS X skirtų grėsmių kiekis. Tikėtina, kad daugės tiek „Trojos“ arklių, kurie naudoja sistemos pažeidžiamumus (pavyzdžiui, Java saugumo „skyles“), tiek ir botnet tinklų, kurie bus „suderinami“ išskirtinai su Apple kompiuteriais.

Android-virus

Šiemet gerai/blogai seksis Android platformai – daugės vartotojų, o kartu ir kenkėjiškų programų…

Taip pat smarkiai padaugės ir kenkėjiškų programų, skirtų Android platformai. Prognozuojami augimo skaičiai gali sudaryti nuo 50% iki 100%, atsižvelgiant į dabartinį žinomų grėsmių skaičių. Tokį patį augimą prognozuoja ir kitos saugumo sprendimus kuriančios Kaspersky Lab ekspertai.

Šiemet kompanijai Microsoft taip pat nebus galima atsipalaiduoti, kadangi tie patys botnet tinklai grasins ir operacinės sistemos Windows vartotojams. pavyzdžiui, vien 2013 m. I ketvirtyje virusu Win32.Rmnet.12 bus užkrėsta ir į „zombių“ tinklą pajungta maždaug 10 mln. kompiuterių (aišku, jei tik nebus imtasi plataus masto priemonių, kurie leistų botnet tinklą likviduoti).

Analitikai pažymi, jog šiemet turėtų atsirasti ir pirmieji virusai ar „Trojos“ arkliai, kurie išnaudotų pažeidžiamumus ar technologijas, kurios yra operacinėje sistemoje Windows 8. Pavyzdžiui, tikėtina, kad atsiras kenkėjiškos programos, kurios perims į Windows planšetinius kompiuterius įdiegtų GPS modulių koordinates.

Niekur nedings ir bankų sistemos „apšvarinti“ skirtų kenkėjų skaičius. Dažniausiai tai bus „Trojos“ arkliai, kurie bandys perimti konfidencialius duomenis ir kitą informaciją, kuri būtina nuotoliniam darbui su bankų sąskaitomis. Kartu prognozuojama, kad vis dažniau kenkėjiškos programos bandys gauti duomenų, pasitelkdamos WEB kameras, mikrofonus, GPS imtuvus. Žodžiu, saugomo sprendimus kuriantiems ekspertams šiemet bus tikrai ką veikti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos