2013 m. tendencija – telefonai su 5” ekranais ir Quad Core procesoriais


Remiantis analitikų iš DigiTimes Research prognozėmis, pagrindine šių metų tendencija išmaniųjų telefonų srityje bus ekranų įstrižainės augimas ir vis dažnesnis keturių branduolių procesorių pasirodymas juose.

Samsung Galaxy Note II šiuo metu turi 5.5" įstrižainės ekraną, tačiau jo pamaina turės dar didesnį

Samsung Galaxy Note II šiuo metu turi 5.5″ įstrižainės ekraną, tačiau jo pamaina turės dar didesnį

Būsimose šių metų pradžios parodose CES (Consumer Electronics Show) ir MWC (World Mobile Congress), analitikų teigimu, pagrindinis dėmesys bus skiriamas išmaniesiems telefonams su 5” ir didesnės įstrižainės ekranais, turinčiais 4 skaičiavimų branduolius.

Reikia pridurti, jog dauguma išmaniųjų telefonų, kurie bus pristatyti 2013 m. pirmoje pusėje (bent jau tai aktualu Kinijos rinkai), remiantis prognozėmis, turės keturių branduolių SoC mikroschemas, o tokie procesoriai taps beveik privalomu High-End klsės modelių reikalavimu. Antra vertus, tokių kompanijų kaip MediaTek ir Spreadtrum Communications dėka, šių metų antroje pusėje keturių branduolių procesoriai sėkmingai įsitvirtins ir vidutinės klasės išmaniųjų telefonų segmente.

Neseniai įvykusi Samsung išmaniojo telefono Galaxy Grand prezentacija (šis gavo 5” įstrižainės ekraną su 800×480 taškų raiška ir keturių branduolių 1.2 GHz procesorių) vaizdžiai iliustruoja P. Korėjos kompanijos ketinimus išplėsti didelių ekranų naudojimą ir vidutinės klasės modelių lygmenyje.

2013 metais, jei tikėti gandais,  Samsung planuoja pradėti prekiauti naujos kartos taip vadinamo planšetofono Galaxy Note III versija, kuri turės dar didesnį – net 6.3” įstrižainės – ekraną. Visai tikėtina, jog ir kitos kompanijos pradės laikytis naujos tendencijos ir pasiūlys rinkai išmaniųjų telefonų su 6” ir didesniais ekranais (apie tai jau spėjo pareikšti kompanijos Huawei atstovai).

4 komentarai (-ų)

 1. Nepatenkintas parašė:

  O taip, tegul dar labiau didina. Aš jau ir savo 4.7 colių į kišenę beveik nebesukišu.

  • guru parašė:

   bandžiau neseniai į džinsų kišenę priekinę galaxy note 2 sugrūst. tai atsisėsti tikrai nedrįsau, a tai būtų buvę kaip su iphone 5, pavirstų į bumerangą 🙂

 2. QQ parašė:

  Kažin kokio dydžio telefonai bus po 5 metų?

  • guru parašė:

   jei įsivaizduoji, kaip atrodo kastuvas, tai tokie ir bus 🙂 spėju, kad kelnių kišenes teks šlaunies zonoje siūti, su keliais skyreliais – iki 7 ir 10 colių įstrižainės 🙂


Kitos kategorijos naujienos