89% šeimų smerkia žaidimus dėl smurto propagavimo


Eilinį tyrimą, susijusį su kompiuteriniais ir video žaidimais bei jų propaguojama smurtą bei žiaurumą, atliko amerikiečių organizacija Common Sense Media. Konkrečiu atveju apklausos taikiniu tapo tėvai. Iš viso buvo apklausta 1050 šeimų, kuriose yra vaikų iki 18 metų. Visos penkiasdešimtyje JAV valstijų buvo užduotas klausimas: „Ar manote, kad žiaurumas žaidimuose yra problema?

bloody-gamer-keyboard

Atsakymai, kaip jau galėjote suprasti iš anksto, buvo nuspėjami. 89% respondentų tai laiko tikrai didele problema. 75% apgailestauja dėl to, jog sunku apsaugoti savo atžalas nuo smurto pilnų žaidimų įtakos. Šeimų tėvams buvo parodytas neseniai pasirodžiusio projekto Hitman: Absolution reklaminis klipas, o 84% tėvų atsakė, kad „panašių dalykų vaikams rodyti nedera“.

Dar vienas klausimas buvo susijęs su tuo, ar teisingai nustatomi žaidimams priskiriami amžiaus cenzo reitingai. 68% atsakė, kad jai galima pasitikėti, renkantis žaidimą vaikui arba filmą, kurį šeima žiūrės kino teatre. 23% teigė, kad bijo tokių agentūrų, kaip ESRB, nekompetencijos ir nepasitiki jų sudaromais reitingais. Likę 9% apklaustųjų nesubegėjo duoti aiškaus atsakymo.

Iš esmės, net 77% tėvų kaltina per TV demonstruojamą ir žaidimuose matomą žiaurumą dėl prievartos JAV teritorijoje. 64% įsitikinę, kad žiaurūs žaislai taip pat dėl to kalti. Džiugina tai, kad absoliuti dauguma amerikiečių tėvų – tauta sąžininga: 93% pripažino, kad vaikų žiaurumą lemia kontrolės trūkumas iš tėvų pusės. Graudi tiesa, reikia pripažinti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos