AMD Kabini procesoriai gali debiutuoti jau kovo mėnesį


Apie būsimus AMD hibridinius procesorius naujienų pasirodo vis daugiau ir daugiau. Viso priežastimi galima laikyti artėjančią parodą CES 2013, kurioje kompanija AMD gali pristatyti (ar netgi pademonstruoti) APU Kabini ir Temash serijų atstovus su naująja Jaguar mikroarchitektūra, pakeisiančia dabar rinkoje esančią Bobcat.

amd-bobcat-and-jaguar-diferencies-slide

Puslapis Fudzilla paaiškino, kad modeliams Kabini su priedėliu „X“ kompaniją palaikys „E“ serijos procesoriai, kurie skirsis nuo pirmųjų daug mažesniu energijos suvartojimo lygiu. Ne didesnis nei 15 W TDP apjungs tokius procesorius, kaip E1-3310 ir E1-2210, kurie gaus integruotą grafiką Radeon HD 8240G. beje, „X“ serijoje taip pat bus procesorių su ne didesniu nei 15 W TDP – pavyzdžiui, modelis X4 4110, kuris vis tik išsaugos keturis skaičiavimų branduolius, skirtingai nei „E“ serijos atstovai.

Šaltinių teigimu, „E“ serijos Kabini procesorių gamyba prasidės šių metų kovo – balandžio mėnesį, tuo tarpu anonsas greičiausiai įvyks šių metų birželio mėnesį. Antra vertus, kolegos iš italų puslapio Notebook Italia tvirtina, jog pirmieji APU Kabini gali būti pristatyti jau kovo mėnesį. Šiuo laikotarpiu prasidės ir Richland procesorių su Socket FM2 lizdu gamyba, tačiau apie pastarųjų debiutą rinkoje kol kas duomenų nėra. Negalima atmesti galimybės, jog ir planšetiniams kompiuteriams skirti Temash procesoriai pasirodys dar šio ketvirčio pabaigoje.

Preliminarūs duomenys apie Jaguar branduolius leidžia manyti, kad naujieji AMD procesoriai bus apie 10% spartesni ir apie 15% energetiškai efektyvesni už savo pirmtakus iš Bobcat platformos. Savo ruožtu, maksimalus TDP lygis išliks ties tuo pačiu lygiu – ne daugiau nei 18 W, nors naujokų Kabini tarpe yra modelių ir su 15 W, kaip jau minėta anksčiau. Tačiau svarbiausia, ką mes vertiname AMD hibridiniuose procesoriuose  -tai palyginti pažangi grafikos posistemė, kuri gana ryškiai išsiskiria iš analogiškų kompanijos Intel pasiūlymų. Taigi dabar belieka su nekantrumu laukti CES 2013 ir stebėti naujienas iš AMD stovyklos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos