AMD Kaveri procesoriai gali gauti Socket FM3 lizdą?


2013 m. pradžioje AMD leido suprasti, kad procesoriai Kaveri, kurie apjungs 28 nm technologinį procesą ir GCN klasės integruotą grafiką, bus pristatyti šių metų pabaigoje. Savo ruožtu, apie šių procesorių galimybę dirbti dabartinėse motininėse plokštėse kol kas mažai žinoma. Tik visai neseniai pasirodė paaiškinimai, kurie leidžia tvirtinti, kad procesoriai prieš Kaveri pasirodysiantys Richland atstovai (dabartinių Trinity pamaina) išsaugos Socket FM2 lizdą bei galės dirbti dabartinėse sisteminėse plokštėse, kurios suderinamos ir su APU Trinity.

amd-trinity-a10-a8-desktop

Apie APU Kaveri potencialų lizdą buvo kalbama dvejopai: arba jie turės Socket FM3 lizdą, kuris kaip prekinis ženklas buvo užregistruotas dar prieš šešerius metus, arba gaus praėjusiais metais dažnai minėtą Socket FM2+. Vokiečių žurnalistai iš puslapio Planet3DNow projekto CoreBoot (savotiška BIOS alternatyva) duomenų bazėje rado aptiko užuominų apie Kaveri procesorių sąsajas su Socket FM3. Bent jau užrašas „#define KV_SOCKET_FM3“ sukelia būtent tokias mintis.

Žinoma, jei procesoriai Kaveri iš tikrųjų gaus Socket FM3 konstruciją, tai nereiškia, kad jie negalės būti suderinami su Socket FM2 motininėmis plokštėmis. Pastarasis aspektas reikalauja detalesnės informacijos, taigi bet kokias išvadas daryti dar ankstoka.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos