AMD nesidomi biudžetinių Android planšetinių kompiuterių segmentu


AMD demonstruoja Vizio planšetinį kompiuterį su hibridiniu Z-60 (Hondo) procesoriumi ir Windows 8

AMD demonstruoja Vizio planšetinį kompiuterį su hibridiniu Z-60 (Hondo) procesoriumi ir Windows 8

Neseni AMD atstovų pareiškimai apie kompanijos galimybes naudoti reikiamą kainodarą planšetėms skirtų procesorių segmente galėjo būti neteisingai interpretuoti. Šiuo metu analitikai prognozuoja, kad 7“ ekranus turinčių planšetinių kompiuterių segmentas „iki $300“ artimiausius metus plėtosis labai sparčiai. Ar tai reiškia, kad mes šioje nišoje pamatysime ir AMD procesorius?

Į šį klausimą gana aiškiai atsakė kompanijos AMD viceprezidentė Lisa Su, kuri parodoje CES 2013 pabendravo su puslapio InfoWorld žurnalistais. Pasirodo, biudžetinių planšetinių kompiuterių segmentas apskritai, o taip pat įrenginiai su operacine sistema Android kompanijos AMD šiame plėtros etape iš principo nedomina. Jei kompanija su kitų gamintojų produkcija ir konkuruos, pasitelkdama žemas kainas, visa tai vyks planšečių su Windows 8 segmente, kur atitinkami sprendimai kainuoja $499-599. Adaptuoti operacinei sistemai savo planšetinius APU Temash procesorius AMD taip pat neplanuoja, nors konkurentas Intel, pavyzdžiui, savo Atom procesorių atveju optimizavimo darbus ir atlieka.

Žinoma, kad su Windows 8 veikiančių įrenginių rinka savo apimtimis gana kukli, tačiau tikima, kad greitai situacija pasikeis į gerąją pusę. Būtent čia ir atsiskleis AMD procesorių pranašumai, ypač grafikos posistemės, pilno suderinamumo su x86 architektūra ir žemo energijos suvartojimo lygio srityje. Etaloninis planšetinis kompiuteris su AMD Temash ir 10,6“ ekranu, kuris buvo pademonstruotas parodoje CES 2013, autonominiu režimu gali veikti iki 10 valandų, o pats keturių branduolių procesorius suvartoja vos daugiau nei 5 W. Panašūs sprendimai turėtų pasirodyti 2013 m. pirmo pusmečio pabaigoje.

AMD taip pat ketina atsikovoti iš Intel dalį rinkos nešiojamų kompiuterių su sensoriniais ekranais segmente, pasiūlydama sprendimus už $499. Priminsime, kad Intel planuoja metų pabaigoje pamatyti ultrabookus su sensorine įvestimi už maždaug $599. Nešiojamiems kompiuteriams bus skirti hibridiniai procesoriai Kabini ir Kaveri, pastarieji pasirodys 2014 m. pradžioje, nors stacionarių kompiuterių segmente visa tai atsitiks kiek anksčiau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos