AMD žada džiuginti plačiu x86 procesorių asortimentu


Kai savo laiku AMD pranešė apie savo IV ketvirčio finansinius rezultatus ir paskelbė apie verslo restruktūrizacijos planus, daugelis konservatyvių vertybių šalininkų išreiškė susirūpinimą, kad per artimiausius trejus metus kompanija planuoja net 40-50% pajamų gauti iš integruojamų procesorių pardavimų, produktų su itin žemu energijos suvartojimo lygiu ir serveriams skirtų sprendimų. Jei atsižvelgtume, kad anksčiau AMD kalbėjo apie bendradarbiavimą su ARM, tai nemažai ekspertų jau ėmė kalbėti ir apie produktyvių AMD procesorių greitą baigtį, nors šie galėjo bent kažkiek konkuruoti su Intel sprendimais.

A technician of computer microprocessors maker AMD poses

Vėliau AMD vadovybė su generaliniu direktoriumi Rory Read priešakyje buvo priversti pareikšti, jog kompanija bus ištikima x86 architektūros procesoriams – netgi po to, kai dabartinis jos vadovas išeis, pajuokavo Rory Read. x86 suderinamiems procesoriams skirta programinė infrastruktūra bus gyvybinga dar artimiausius kelis dešimtmečius, teigė AMD atstovai, taigi reikia suprasti, kad trauktis iš šios rinkos ji tikrai neskubės.

Šiandienėje ketvirčio ataskaitai skirtoje konferencijoje viceprezidentė Lisa Su pabrėžė, jog AMD nuo šiol bus ištikima tiek x86 suderinamai, tiek ir ARM architektūrai. Abu elementus apjungsiantys serveriniai procesoriai bus išleisti 2014 metais. Vis tik ir vartotojų, ir serverių sektoriuje AMD siūlys platų x86 suderinamų procesorių asortimentą. Žodžiu, isteriški pasisakymai apie ARM pergalę prieš x86 sprendimus šiame kontekste žymiai per ankstyvi. Tiesa, „platus asortimentas“ dar nereiškia, kad pamatysime daug produktyvių AMD procesorių, gebančių lenktyniauti Intel sprendimais, kadangi jau dabar matome, kad pagrindinė kryptis tampa hibridiniai procesoriai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos