Android Jelly Bean rinkos dalis jau viršijo 10% ribą


Kompanija Google paskelbė atnaujintus duomenis apie mobilios operacinės sistemos Android versijų pasiskirstymą. Per švenčių laikotarpį paskutinės dvi versijos – Android 4.1 ir 4.2 Jelly Bean sugebėjo įveikti 10% ribą, o tai įvyko maždaug po pusmečio nuo jų debiuto pradžios.

android-versions-market-share-2012-4q

Duomenys surinkti, remiantis el. parduotuvės Google Play statistika per paskutines kelias savaites. Android 4.1 versija šiuo metu užima 9% mobilių įrenginių, tuo tarpu Android 4.2 – tik 1,2%, o faktiškai – tik Google Nexus įrenginiuose. Pastarųjų versijų rinkos dalis per mėnesį padidėjo 6,7%.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich dalis per mėnesį ūgtelėjo 27,5% iki 29,1%, o lyderiu išlieka Android 2.3. Gingerbread, kurios rinkos dalis Android ekosistemoje nukrito žemiau 50% iki 47,6%. Sąrašo gale liko Android 2.2 Froyo su 9%, Android 2.1 Eclair su 2,4%, taip pat Android 1.6 Donut ir 1.5 Cupcake, kurios kartu surinko 0,2%.

Android ekosistemos atsinaujinimas iki šiol yra silpniausia šios programinės platformos dalimi, nežiūrint į labai daug dedamų jėgų iš Google pusės. Gamintojų ir mobiliojo ryšio operatorių įvairovė labai apsunkina naujų Android versijų plėtros spartą. Šiuo atžvilgiu reikėtų lygiuotis į Apple operacinę sistemą iOS, kurios naujausią versiją per pirmą mėnesį gavo 60% mobilių įrenginių, tuo tarpu dabar šis rodiklis siekia 70%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos