Antigva ir Barbuda: „piratavimas“, palaimintas valstybiniu mastu


Gana įdomi situacija klostosi Karibų jūros regione esančioje valstybėje Antigva ir Barbuda. Dar 2004 m. šios šalies vyriausybė padavė apeliaciją Pasaulinės prekybos organizacijai, kurioje nesutinkama su Jungtinių Valstijų draudimu šios šalies teritorijoje drausti Karibų šalies teikiamas internetinių azartinių lošimų paslaugas. Pasaulinė prekybos organizacija pateikė verdiktą Antigvos ir Barbudos naudai, pripažindama JAV veiksmus kaip neteisėtus. Reikia pabrėžti, kad iki 5% Karibų valstybės gyventojų užimti būtent įvairių azartinių lošimų sferoje, taigi toks JAV draudimas gana skaudžiai įtakoja mažos šalies ekonomiką.

Viename iš po palmėmis esančių namukų ir įsitaisys "The Pirate Bay" Karibų  analogas...

Viename iš po palmėmis esančių namukų ir įsitaisys „The Pirate Bay“ Karibų analogas…

Kaip kompensaciją Pasaulinės prekybos organizacija priteisė Antigvai ir Barbudai teisę išieškoti iš JAV iki 21 mln. dolerių kasmet. Suprantama, kad Jungtinių Valstijų vyriausybė gali tik pasijuokti iš teisės išieškoti iš jos kažkokias sumas, ypač kitos šalies, kurios gyventojų skaičius sudaro juokingus 90 tūkstančių.

Vis tik Antigvos ir Barbudos vyriausybė nusprendė iš rankovės išraukti kozirinį tūzą: buvo pareikšta, kad dėl JAV nenoro mokėti kompensacijos Karibų valstybė įgauna galimybę ignoruoti autorines teises, kurios registruotos JAV: gautos pajamos iš pažeistų autorinių teisių, aišku, negalės viršyti 21 mln. dolerių. Taigi artimiausiu metu mes galime pamatyti serverių, kurie vos už 5 dolerius per mėnesį leis legaliai atsisiųsti Holivudo filmų, pasaulinio lygio garso įrašų studijų produkcijos, įvairios programinės įrangos ir kitų dalykų, apsaugotų autorinėmis teisėmis.

JAV atstovai iš karto sureagavo į tokią nemalonią įvykių eigą ir Antigvos bei Barbudos vyriausybei prigrasino: toks elgesys gali tik pabloginti situaciją, ieškant protingo kompromiso, o tai tik neigiamai įtakos mažos valstybės ekonomiką. Reikia pripažinti, kad konfliktas įgauna vis įdomesnę formą. Vis tik nuojauta kužda, kad Antigvai ir Barbudai pabandžius praktiškai realizuoti savo grasinimus ir atvėrus visam pasauliui prieigą prie atitinkamų serverių, JAV imsis visuotinės kampanijos, kuria bus siekiama bet kokiais būdais blokuoti priėjimą prie „piratų lizdo“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos