Preliminari informacija apie hibridinių AMD Kabini procesorių spartą


Praėjusią savaitę pasirodė informacija, kad nauji AMD hibridiniai procesoriai Kabini su 28 nm Jaguar architektūra, kurie įsitaisys nebrangiuose nešiojamuose kompiuteriuose ir dalyje stacionarių sistemų, bus pristatytos arčiau šių metų vasaros pradžios (kalbama apie birželio mėnesį). Tai bus „X“ ir „E“ serijos modeliai.

AMD-Bobcat-vs-Jaguar

Pirmojoje flagmanu turėtų tapti procesorius X4 5110 su 25 W TDP lygiu, turės grafikos posistemę Radeon HD 8310G su DirectX 11.1 palaikymu. Konstrukcija numatys Socket FT3 (BGA) lizdą, kuris palaikys DDR3-1866 operatyviąją atmintį ir Turbo Core technologiją. Tarp šių modelių pasitaikys ir modelių su 18 W TDP, tuo tarpu jiems porą sudarys mikroschemų rinkinys Yangtze. Tikimasi, kad juos bus galima išvysti parodoje CES 2013, kuri prasidės sausio mėnesio pradžioje.

Įvairių šaltinių teigimu iš pradžių tapo žinoma, kad pirmieji A0 revizijos APU Kabini inžinieriniai egzemplioriai turės 4 branduolius ir dirbs 1,4 GHz taktiniu dažniu (1,75 GHz – Turbo Core), o TDP neviršija 15 W. Dabar gi naujausia informacija rodo, jog egzistuoja ir A1 revizija, kuri numato keturių branduolių konfigūracijas su 1,0 GHz (1,4 GHz – Turbo Core) taktiniu dažniu, o TDP neviršija 8 W. Grafikos posistemė galės darbuotis 497 MHz taktiniu dažniu.

Žurnalistams konferencijoje Hot Chips iš AMD atstovų pavyko sužinoti, kad APU Kabini už analogiškus sprendimus su Bobcat architektūra (kažkodėl paminėta 28 technologija) bus spartesni maždaug 10%. Sukunku pasakyti, apie kokį tiksliai produktyvumo lygį kalbama, kadangi šiuo metu Bobcat procesoriai gaminami, naudojant tik 40 nm technologiją. Taigi dabar belieka laukti CES 2013 ir iš jos atsklisiančios detalesnės informacijos apie būsimų APU Kabini produktyvumo lygį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos