Nauja informacija apie planšetinius AMD Temash procesorius


Kai kurių šaltinių teigimu, dviejų branduolių hibridiniai procesoriai AMD Temash, kuris bus gaminama, naudojant 28 nm technologinį procesą, bus parodyti dar sausio mėnesį, kadangi tam yra palankus momentas – vartotojiškos elektronikos paroda CES 2013, tuo tarpu Temash procesoriai kaip tik turėtų pasirodyti planšetiniuose kompiuteriuose, kurie iš esmės ir skirti daugiausia vartotojų segmentui.

Naujųjų metų magijos dėka Internete pasirodė oficialios AMD prezentacijos skaidrės, kurios pasakoja apie procesorių Temash ir Kabini ypatumus. Apie paskutiniuosius mes jau rašėme ankstesnėje naujienoje, todėl šį kartą didžiausias dėmesys bus skirtas planšetiniams AMD procesoriams.

amd-2013-client-apu-roadmap

Kaip ir APU Kabini, naujieji Temash apsieis be atskirų mikroschemų rinkinių, kadangi visas būtinas funkcijas palaikys pats procesorius. Abiejų procesorių konstrukcija numato BGA tipo 24,5 х 24,5 mm dydžio lizdą su 769 kontaktais. Tipini TDP rodiklis Kabini atveju sudarys 15 W, tuo tarpu Temash – 5,9 W, nors galimi ir kiti energijos suvartojimo variantai. Kiek „karštesni“ Temash variantai galės, pavyzdžiui, suteikti USB 3.0 sąsajos palaikymo galimybę, nors baziniai modeliai turės tenkintis tik USB 2.0.

Didžiausia naujiena turbūt yra ta, jog kai kurios Temash modifikacijos neva galės turėti 4 skaičiavimų branduolius. Anksčiau buvo manoma, jog planšetiniams kompiuteriams skirti AMD procesoriai bus išskirtinai dviejų branduolių. Būtent su keturių branduolių konfigūracija AMD Temash galės tenkintis ne didesniu nei 5,9 W TDP lygiu – dviejų branduolių versija bus ekonomiškesnė ir neviršys 3,6 W TDP.

Antro lygio spartinančiosios atminties kiekis Temash atveju bus lygiai toks pats, kaip ir APU Kabini – 2 MB. Operatyvios atminties kontroleris bus vieno kanalo ir palaikys tik vieną modulį vietoj kelių Kabini atveju, atminties įtampa galės būti tik 1,25 V arba 1,35 V, o darbinis režimas apsiribos DDR3-1066. Temash procesoriai taip pat neturės PCI Express ir LVDS sąsajų palaikymo, palaikomų USB 2.0 lizdų skaičius sumažės nuo 8 iki 6, o keli SATA-III 6.0 Gbps lizdai bus pakeisti vienu SATA-II 3.0 Gbps. Tiesa, bus išsaugotas DVI, HDMI 1.4a, DisplayPort 1.2a ir eDP palaikymas, taip pat galimybė išvesti vaizdą į kelis ekranus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos