Apple neigia gandus apie ketinimą išleisti pigų iPhone


Tiesiog vienas per kitą įvairūs šaltiniai paskutiniu metu ėmė garsiai kalbėti apie kompanijos Apple ketinimus iki šių metų pabaigos pristatyti nebrangią iPhone versiją, kuri galėtų kovoti su nuolat pingančiais Android išmaniaisiais telefonais. Analitikai visi kaip vienas tvirtina, kad toks žingsnis būtų absoliučiai logiškas ir teisingas, kadangi dabar išmaniųjų telefonų rinka pagrinde auga prieinamų savo kaina modelių dėka, o Apple pradeda atsilikti nuo bendros dinamikos, smarkiai pralaiminėdama kampanijai Samsung.

iphone5

Štai kompanijos Piper Jaffray ekspertai praneša, jog pigaus iPhone dėka Apple galėtų gauti prieigą prie rinkos segmento, kuris šiemet sutalpins apie 580 mln. parduotų išmaniųjų telefonų, o tai yra apie 65% šio tipo mobilių įrenginių, kurie bus parduoti 2013 metais. Taigi Apple, jei išleistų pigų telefono modelį, jau 2014 m. galėtų parduoti ne mažiau kaip 100 mln. iPhone.

Dabar gi Apple žaidžia kainų kategorijoje „$400 ir daugiau“, jei neatsižvelgtume į pasiūlymus sudaryti sutartis su mobiliojo ryšio operatoriais. Šio rinkos segmento apimtis apsiriboja 320 mln. išmaniųjų telefonų, iš kurių Apple tenka ne daugiau pusės. biudžetinio iPhone pasirodymas, ekspertų teigimu, per artimiausius metus kompanijos grynąjį pelną sumažintų vos 1%, tačiau dar šiemet tai padėtų Apple padidinti iPhone pardavimus 22%, o 2014 metais – 23%. Dauguma analitikų mano, kad biudžetinis Apple telefonas kainuos ne mažiau kaip $200.

Visų šių spekuliacijų fone nevienareikšmiškai pasisakė Apple viceprezidentas Phil Schiller, kuris tai padarė, duodamas interviu vienam iš Kinijos laikraščių. Puslapis The Next Web tvirtina, kad vienas iš Apple vadovybės ramsčių yra įsitikinęs, jog „pigūs išmanieji telefonai niekada negalėtų tapti kompanijos produktais, netgi atsižvelgiant į jų populiarumą“. Nors Apple dalis išmaniųjų telefonų rinkoje apsiriboja 20%, tačiau ji sugeba gauti apie 75% šios rinkos segmento pelno. Turbūt po šio Apple viceprezidento pasisakymo galima būtų dėti tašką pigaus iPhone istorijoje, tačiau istorija su iPad mini pasirodymu rodo, kad ateityje situacija gali pasikeisti ir iPhone atžvilgiu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos