ASUS ketina tapti antru pagal dydį nešiojamų kompiuterių ir planšečių gamintoju


asus-vivo-tab

Asus ambicingi planai susiję ne tik su planešetėmis, bet ir nešiojamais kompiuteriais

Motininių plokščių gamintojai gana skeptiškai vertina savo artimiausių metų perspektyvas, kadangi stacionarių sistemų rinka visiškai nenori demonstruoti augimo požymių. Dabar vartotojų dėmesys nukreiptas į mobilius įrenginius, ypatingai audringai plėtojasi planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų segmentas. Kažkas iš taivaniečių gamintojų turi šioje sferoje vienas kitą papildančių verslų, taigi nuosmukis vienoje srityje kompensuojamas kita, tuo tarpu kiti apskritai nusprendė palikti motininių plokščių rinką (pavyzdžiui, Intel).

Taivano informacinis resursas DigiTimes praneša, jog 2013 metais kompanija ASUS iškėlė sau tokias užduotis: išleisti 24 mln. nešiojamų kompiuterių ir 12 mln. planšetinių kompiuterių. Tai reiškia, kad 2012 metų planas turėtų būti viršytas atitinkamai 26,3% ir 90,5%. Šių tikslų pasiekimas leis ASUS tapti antru pagal dydį nešiojamų kompiuterių ir planšečių gamintoju po korporacijos Apple. Kalbant apie motinines plokštes, ASUS atveju jų pardavimai ne tik kad nepadidės, bet ir sumažės maždaug 2,3% – iki 21,5 mln. vienetų.

Jei praėjusiais metais kompanija ASUS rinkai patiekdavo apie 3,3 mln. netbookų, tai šiemet kompanija jų daugiau nebegamins. Nebrangūs mobilūs kompiuteriai su klaviatūra bus keičiami biudžetiniais planšetiniais kompiuteriais. Priminsime, kad ASUS pajamos 2012 m. sudarė $14 mlrd., o tai yra 17,6% daugiau, nei 2011 m. Šiemet taivaniečių kompanijos pajamos turėtų padidėti nuo 5% iki 20%. Didžiausias pajamas kompanija gauna iš Azijos – Ramiojo vandenyno regiono (42%), iš Europos – 33%, tuo tarpu iš Š. Amerikos ir kitų regionų – vos 25%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos